چگونه جای خالی فرزند خود را تحمل کنیم؟

۱۳۹۱/۰۵/۲۵ - ۱۵:۱۰ - کد خبر: 54757

سلامت نیوز : محققان می‌گویند والدین باید به خاطر داشته باشند که با دوری فرزندانشان از آنها، رابطه‌شان به پایان نرسیده است و آنها همچنان یک منبع مهم حمایت کننده برای فرزندانشان هستند.هنگامی که آخرین و یا تنها فرزند به قصد تحصیل در دانشگاه منزل را ترک می‌کند، والدین زمان سختی برای سازگاری با شرایط جدید یعنی "خانه خالی" و آزادی نویافته شان دارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ روانشناس دانشگاه ایندیاناپولیس، کلی میلر، می‌گوید: با این حال، موارد زیادی وجود دارد که والدین با انجام دادن آنها می‌توانند این زمان را به سادگی سپری کنند.میلر گفت: یک راه برای غلبه بر احساسات طبیعی از دست دادن فرزندانمان به خصوص در چند هفته اول، بیرون رفتن برای شام خوردن یا تماشا کردن فیلم با دوستان، رفتن به کلاس و یا آن که برگشتن به سرگرمی‌های دوران گذشته است و سرگرمی‌هایی که در طول سال‌های پرورش فرزندانمان کنار گذاشته بودیم، بپردازیم. همچنین این زمان یک فرصت خوب است تا همسران دوباره با هم آشنا شوند.

میلر گفت: والدین در این زمینه باید به خاطر داشته باشند که رابطه آنها با فرزندشان به پایان نرسیده است. آنها همچنان می‌توانند همان طور که کودکشان هویت‌های بالغ خود را توسعه می دهد و با مسائل جدید درگیر می‌شود یک منبع مهم حمایت کننده و خرد در تصمیم گیری فرزندشان باشند.او پیشنهاد کرد: اقدام به تغییرات سریع در شیوه زندگی خود نكنید، مانند فروش منزل و یا رفتن به سفر طولانی. هم پدر و مادر و هم فرزندان به احساس ثبات در این زمان احتیاج دارند.به تاخیر انداختن تغییر دکوراسیون اتاق فرزندتان نیز ایده خوبی است. حتی بزرگسالان جوان که مستقل هستند هنگامی که احساس تنهایی یا دلتنگی می‌کنند بودن در محیطی آشنا را بیشتر دوست دارند.

همچنین یافتن دوستانی که همین شرایط را دارند و صحبت کردن با آنها در مورد احساسات خود می‌تواند مفید باشد. علاوه بر آن، والدین می‌توانند با استفاده از منابعی مانند کتاب و وب سایت‌ها برای مقابله با این شرایط به خود کمک کنند.میلر گفت: راه بسیار خوب برای مدیریت حوادث غیرمنتظره حفظ کردن حس شوخ طبعی و انعطاف پذیر باقی ماندن است. تغییر دیدگاه از "از دست دادن" به "فرصت" نیز به شما کمک خواهد کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13843s, 19q