سيگار مضرات آفتاب را چند برابر مي کند

۱۳۸۶/۰۴/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5476
سيگار مضرات آفتاب را چند برابر مي کند

 به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبر نگاران ، مدير گروه بيماريهاي پوست دانشگاه علوم پزشکي تهران گفت : تاثير تابش بيش از اندازه آفتاب بر پوست به ويژه در فصل تابستان و بروز سرطان هايي مانند سرطان لب ، اسکواموس سل کارسينوما از سرطانهاي خطرناک پوست و همچنين ملانوم بدخيم که مخاطره آميز ترين و در عين حال شايعترين سرطان پوست است ، ثابت شده است .


دکتر پروين منصوري تاکيد کرد: اين در حالي است که تحقيقات نشان مي دهند سيگار شرايط بدن را براي ابتلا به انواع سرطان از جمله سرطان پوست به خصوص سرطان لب پايين به شدت مساعد مي کند .


وي با تاکيد بر ضرورت استفاده از کرم هاي ضد آفتاب در اين فصل به افراد سيگاري و همچنين کساني که در معرض دود سيگار قرار دارند توصيه کرد حتي المقدور در فصل تابستان سيگار را ترک و از دود آن دوري کنند .


هرچند قرار گرفتن در مقابل نور مستقيم آفتاب براي ساخته شدن ويتامين دي در بدن انسان ضروري است اما به گفته پزشکان فقط 10 تا 15 دقيقه تابش آن هم بر ناحيه دست و صورت براي توليد ويتامين دي در پوست کفايت مي کند و لازم است براي حفاظت از پوست از اشعه هاي زيانبار آفتاب در بقيه ايام روز از کرم ضد آفتاب استفاده شود ضمن اينکه بهتر است در ساعات پر تابش خورشيد يعني ساعت 11 تا 15 در مقابل نور مستقيم آفتاب قرار نگيريم .

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.3446s, 18q