نوع گروه خونی در بروز بیماری قلبی موثر است

۱۳۹۱/۰۵/۲۵ - ۱۵:۲۸ - کد خبر: 54764

سلامت نیوز : در یك مطالعه جدید معلوم شد افرادی كه دارای گروه خونی AB هستند در مقایسه با دارندگان گروه خونی O بیشتر به بیماری‌های قلبی مبتلا می‌شوند.

پزشكان با بازبینی نتایج در مطالعه مختلف روی حدود 90 هزار داوطلب به مدت بیش از 20 سال دریافتند كه احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی در گروه‌های خونی مختلف، متفاوت است. به این ترتیب كه دارندگان گروه خونی O كمتر از سایر گروه‌های خونی در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی هستند در حالی كه افراد با گروه خونی AB بیش از سایر گروه‌های خونی در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی قرار دارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ در این مطالعات معلوم شد افراد با گروه خونی AB حدود 23 درصد، با گروه خونی B حدود 11 درصد و با گروه خونی A حدود 5 درصد بیشتر مستعد ابتلا به امراض قلبی و عروقی هستند.دكتر لیوكی، استادیار تغذیه در دانشكده بهداشت عمومی هاروارد در بوستون، تاكید كرد: از آنجا كه نمی‌توان گروه خونی افراد را به عنوان یك فاكتور خطرزا تغییر داد، پزشكان باید با توجه به یافته جدید، درك واضح‌تری از احتمال بروز بیماری‌های قلبی در بیمارانشان داشته باشند و در امر پیشگیری و مراقبت در برابر فاكتورهای خطرزای دیگر، آنها را راهنمایی نمایند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.57903s, 18q