خطر ايجاد سرطان پوست در كودكاني كه در معرض نور خورشيد قرار مي گيرند

۱۳۸۶/۰۴/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5481
خطر ايجاد سرطان پوست در كودكاني كه در معرض نور خورشيد قرار مي گيرند
به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري آلمان، به گفته متخصصان پوست در آلمان اشعه هاي ماوراء بنفش موجود در نور خورشيد به پوست آسيب مي‌رساند تا حدي كه مي‌تواند عامل سرطان پوست نيز باشد و اين خطر بخصوص در كودكاني كه در معرض نور شديد خورشيد قرار مي گيرند، بسيار بالاست.
بنابراين گزارش، در صورتي كه فرد مدت طولاني زير نور خورشيد قرار گيرد، اشعه هاي ماوراء بنفش نور خورشيد به سرعت به ماده ژنتيكي سلول هاي پوست او آسيب مي رساند.
بر اساس اين گزارش، متخصصان تاكيد كردند تا زماني كه اين آسيب ديدگي ها كم باشد، بدن مي تواند آنها را بازسازي كند، اما در صورتي كه اين آسيب ديدگي ها شديد باشد ديگر بدن قادر به برطرف كردن آنها نيست.
اين گزارش حاكيست، پوست كودكان به طور قابل ملاحظه اي حساس تر از پوست بزرگسالان است و از سن 12 سالگي به بعد پوست كودكان قابل مقايسه با پوست بزرگسالان مي شود اما پيش از اين سن پوست آنها به راحتي اسيب مي بيند و علاوه بر اين كودكان مدت زمان زيادي را در محيط باز بيرون از خانه بسر مي برند.
 بر اساس تحقيقات صورت گرفته هر انسان تا سن 18 سالگي 80 درصد از كل ميزان اشعه ماوراء بنفش در كل زندگي خود را دريافت مي كند .
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.84363s, 19q