تصویب سند سلامت سالمندان در شورای سیاستگذاری

۱۳۹۱/۰۵/۲۸ - ۱۰:۱۷ - کد خبر: 54845
سلامت نیوز : مدیركل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت تاكید كرد كه در سند سلامت سالمندان به تمام ابعاد سلامت جسمی، روحی، روانی، معنوی و كاری سالمندان توجه شده است.

دكتر محمداسماعیل مطلق در گفت‌وگو با (ایسنا)، گفت: سند سلامت سالمندان در شورای سیاستگذاری وزارت بهداشت تصویب شده است.وی افزود: نواقصی كه شورای سیاستگذاری وزارت بهداشت بر این سند وارد دانسته، با همكاری تمام ارگان‌ها و سازمان‌های مربوطه در حال بررسی و برطرف شدن است و پس از رفع اشكالات، این سند برای تصویب نهایی در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی مطرح می‌شود.

به گفته مطلق، این سند ابعاد جسمی، روحی، روانی، معنوی و كاری سالمندان را در برمی‌گیرد و نگرش ادارات، ارگان‌ها و سازمان‌هایی كه به شكلی با سالمندی در ارتباط هستند را وسیع‌تر می‌كند.مدیركل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، افزود: همچنین در این سند اقداماتی كه باید از سوی شهرداری، بهزیستی، وزارت بهداشت و ... برای سالمندان انجام شود نیز در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در حال حاضر دو مبحث "سالمند جوان" و "سالمند پیر" مطرح است كه هر دوی این موارد در این سند مد نظر قرار گرفته است. در مجموع در سند سلامت سالمندی، سنین 60 تا 80 سال را در نظر گرفته‌ایم تا در بعد پیشگیری اقداماتی برای آنها انجام شود.مدیركل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: سالمندان باید در ارایه خدمات سلامتی با وزارت بهداشت همكاری داشته باشند. با توجه به آنكه برنامه پزشك خانواده نیز به زودی در سراسر كشور اجرایی می‌شود، مبحث سلامت سالمندان نیز در این برنامه پیگیری می‌شود تا همیشه "سالمندان" كشور "جوان" بمانند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.05326s, 19q