افزایش حجم غذا پس از ماه رمضان منجر به اضافه وزن ناگهانی می شود

۱۳۹۱/۰۵/۲۹ - ۱۲:۲۱ - کد خبر: 54893
افزایش حجم غذا پس از ماه رمضان منجر به اضافه وزن ناگهانی می شود
سلامت نیوز :دكتر' زهرا اباصلتی ' در مورد لزوم رعایت اصول تغذیه مناسب پس از ماه مبارك رمضان افزود : رعایت اصول تغذیه پس از ماه مبارك رمضان به منظور پیشگیری از مشكلات گوارشی ضروری است. از این رو نباید پس از یك ماه روزه داری غذاهای چرب و درحجم بالا و پر ادویه استفاده كرد زیرا به دستگاه گوارش صدمه می زند بهتر است صبحانه در حد مناسب و در وعده ناهار وشام غذاهای كم چرب و سبك و حاضری مانند ماست و خیار ، نان و پنیر و هندوانه استفاده كرد.

وی خاطر نشان كرد: برخی از افراد در ماه رمضان موفق به كاهش وزن شده اند كه بیشتر به علت از دست دادن آب بدن است و اگر این وضعیت ادامه یابد باعث كاهش قوای جسمی و فكری آن ها می شود، بنابراین باید پس از ماه رمضان به تامین آب بدن و جبران آب ازدست رفته تاكید شود و روزانه 8 تا 10 لیوان آب بنوشند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ؛ كارشناس مسئول بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی مشهد افزود: برخی افراد در طول ماه رمضان با كاهش كالری دریافتی موفق به كاهش وزن شده اند این افراد باید سعی كنند وزن خود را ثابت نگه دارند و در این زمینه از ورزش و تحرك بدنی نیز غافل نشوند.

اباصلتی خاطر نشان كرد: دریافت زیاد شیرینی و غذاهای چرب در ماه رمضان منجر به كاهش دریافت سبزی ، میوه و لبنیات و درنتیجه كاهش دریافت ویتامین ها و املاح معدنی شده از این رو بهتر است برنامه ریزی در جهت دریافت مناسب سبزی ها و میوه ها و همچنین لبنیات انجام شود.

وی خوردن غذا در راس ساعت معین، خوردن غذا در دو وعده اصلی صبح و شام و استفاده از میان وعده در وعده ناهار به جای خوردن غذاهای سنگین و چرب در وعده ناهار ، استفاده از غذاهای سنتی و سالم در سفره خانوارو كاهش مصرف غذاهای آماده و فست فودها را برای افرادی كه می خواهند لاغرشوند ، توصیه كرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.14153s, 18q