سم پاشی شهر آمریكایی دالاس به دلیل شیوع ویروس نیل غربی

۱۳۹۱/۰۵/۳۰ - ۱۰:۵۳ - کد خبر: 54920

سلامت نیوز : مسوولان شهر دالاس آمریكا برای اولین بار طی تقریبا نیم قرن اقدام به پاشیدن سم برای مبارزه با شیوع ویروس موسوم به نیل غربی كرده است.امسال (2012) در ایالت تگزاس دست كم 230 مورد ابتلا به این بیماری گزارش شده كه ده نفر از این مبتلایان تاكنون جان خود را از دست داده‌اند. بر اساس این گزارش، در آمریكا تقریبا نیمی از كل موارد ابتلا به این ویروس در سال جاری در ایالت تگزاس اتفاق افتاده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا؛ كارشناسان بهداشت عمومی معتقدند كه شرایط خشك آب و هوایی در سال جاری میلادی‌ باعث ایجاد شرایط مناسب برای رشد بعضی از گونه‌های پشه شده است. آب راكد در صورتی كه با آب باران جایگزین نشود شرایط بسیار مساعدی برای رشد و نمو پشه‌ها فراهم می‌كند و گرما نیز به این فرآیند سرعت می‌بخشد.

این اولین بار طی بیش از 45 سال گذشته است كه مسوولان دالاس دست به سم پاشی گسترده این شهر می‌زنند. هرچند این مسئولان نگران شروع ویروس نیل غربی در بین مردم هستند اما اقدام برای سم پاشی باعث آغاز بحث‌هایی در میان مقامات بهداشتی در مورد تاثیر پوشیده شدن منطقه با لایه‌ای از حشره‌كش شده است.علائم ابتلا به ویروس نیل غربی شامل تب بالا، از دست رفتن بینایی و فلج است كه البته علائم خفیف‌تر آن سردرد و التهاب پوستی است. همچنین سالمندان در برابر این ویروس آسیب پذیرتر هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.29661s, 18q