سیگار کشیدن در دوران بارداری، عامل آسم کودکان

۱۳۹۱/۰۵/۳۱ - ۰۹:۴۷ - کد خبر: 54942
سلامت نیوز : محققان سوئیسی اعلام کردند که سیگار کشیدن در دوران بارداری خطر ابتلا به آسم و خس خس سینه را در کودکانی که در سنین قبل از مدرسه قرار دارند افزایش می‌دهد، حتی اگر این کودکان پس از تولد در معرض دود سیگار نبوده باشند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ دکتر آسا نیومن، عضو انستیتو پزشکی محیطی در انستیتو کار ولینسکا در استکهلم در یک گزارش خبری گفت: ما در تحقیقات خود 8 گروه را با بیش از ۲۱ هزار کودک از جمله 735 کودک که تنها در دوران بارداری مادر با دود سیگار در تماس بودند، مورد بررسی قرار دادیم.نیومن گفت: این کودکان بیشتر در سنین قبل از مدرسه در معرض ابتلا به اسم و خس خس سینه هستند. علاوه بر این احتمال ابتلا به این نوع مشکلات تنفسی در صورتی که مادر 3 ماهه اول بارداری از سیگار استفاده می کرده است، بیشتر بود.

این تحقیقات بر پایه سوالاتی انجام شد که والدین در پرسشنامه هایی به آنها پاسخ داده بودند.سیگار کشیدن مادر در 3 ماهه سوم بارداری یا یک سال اول پس از تولد کودک خطر ابتلا به این مشکلات را افزایش نمی‌داد.این تحقیقات یک رابطه علت و معلولی را اثبات نمی‌کنند زیرا اطلاعات آنها بر پایه پاسخهای والدین به سوالات پرسشنامه‌ها بوده است نه بررسی‌های بالینی از کودکانی که مادرنشان در طول دوران بارداری سیگار می‌کشیدند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.80322s, 19q