آسپرین برای مقابله با افسردگی مفید است

۱۳۹۱/۰۶/۰۱ - ۱۰:۳۸ - کد خبر: 55044

سلامت نیوز : نتایج یك مطالعه جدید نشان می‌دهد كه مصرف روزانه آسپرین برای مقابله با افسردگی در افراد سالمند مفید و موثر است.

آزمایشات نشان می‌دهد كه مصرف دوز روزانه آسپرین به طور منظم احتمال بروز علائم افسردگی را تا حدود 40 درصد در سالمندان كاهش می‌دهد.این دارو ظاهرا میزان هوموسیستین را در بدن كاهش می‌دهد. هوموسیستین نوعی اسید موجود در خون است كه احتمالا بالا رفتن حجم آن در خون باعث افزایش خطر وقوع حمله قلبی و سكته مغزی می‌شود. به تازگی متخصصان دانشگاه استرالیایی غربی در مطالعات جدید خود روی 3700 مرد 69 تا 87 ساله دریافته‌اند كه افزایش حجم این اسید عامل بروز مشكلات و اختلالات روانی است و می‌توان با تجویز آسپرین برای سالمندان میزان این اسید را در خون كاهش داده و از بروز علائم افسردگی در این دوران تا حد قابل توجهی پیشگیری كرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ سالمندان به دلیل تنهایی و كاهش سطح سلامت جسمی و عمومی مستعد ابتلا به افسردگی هستند. این مطالعات نشان می‌دهد مردانی كه سطح هوموسیستین در خونشان بالا است 60 درصد بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی هستند. بعلاوه در این بررسی‌ها معلوم شد مصرف مكمل‌های ویتامین B كه در كاهش هوموسیستین موثر است در زمینه مقابله با افسردگی تاثیر مشابه با آسپرین را ندارد.جزئیات این مطالعه در مجله «روانپزشكی تفسیری» منتشر شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.32473s, 18q