وزنه برداري ملايم و كنترل شده براي بيماران قلبي مفيد است

۱۳۸۶/۰۴/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5521
وزنه برداري ملايم و كنترل شده براي بيماران قلبي مفيد است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، به گفته متخصصان اگر اين تمرينات با دنبال كردن دستورالعمل‌هاي خاص صورت گيرد مي‌تواند مفيد و بي خطر باشد.

دكتر مارك آ. ويليانر رييس گروه مقاله نويسان انجمن قلب آمريكا در اين باره گفت:‌ درست همانطور كه در گذشته به اين نتيجه رسيديم و دريافتيم كه تمرينات ايروبيك براي بيماران قلبي مفيد است، هم اكنون دريافته‌ايم كه وزنه برداري ملايم و هدايت شده نيز مي‌تواند براي اين بيماران سودمند باشد.

تمرينات استقامتي به اين بيماران كمك مي كند كه كارها و وظايف روزانه مانند بلند كردن ساك‌هاي حاوي خريد و خواروبار را بهتر انجام دهند.

اين تحقيقات در عين حال نشان مي‌دهد كه تمرينات استقامتي مي‌تواند كيفيت زندگي افراد را بهبود بخشيده و از ميزان ناتواني‌هاي جسمي چه در بيماران قلبي و چه در افراد سالم بكاهد.

در مراحل اوليه تمرينات تاكيد بر اين است كه تا مدتي به ماهيچه‌ها اجازه داده شود تا با شرايط سازگار شوند و تكنيك مطلوبي را تمرين كنند. به اين ترتيب از درصد احتمال آسيب‌ها و جراحات شديد ماهيچه‌اي كاسته خواهد شد.

لازم به ذكر است كه تمرينات استقامتي براي تمام افراد مبتلا به بيماريهايي چون بيماري قلبي ناپايدار، فشار خون بالاي غير قابل كنترل يا اختلال در ضربان قلب و ساير بيماري‌ها و مشكلات جدي توصيه نمي‌شود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.27681s, 18q