ترکیه مسئول ریزگردهای عربی

۱۳۹۱/۰۶/۰۵ - ۱۲:۴۰ - کد خبر: 55299
سلامت نیوز : رئیس سازمان محیط زیست اعلام کرد: بستن راههای آبی رودخانه‌ها به سوی عراق توسط ترکیه موجب خشک شدن تالابهای عراق شد تا تاثیرات این خشکسالی دامن گیر ایران شود.

محمد جواد محمدی زاده با بیان اینکه حوزه محیط زیست با مدیریت منطقه ای و یکپارچه بهبود می یابد گفت: به عنوان نمونه امروز عراق از این بابت رنج می کشد که ترکیه با نگاهداشت آب رودخانه ها در پشت 190سد موجب خشک شدن آب دجله و فرات و همچنین تالابهای عراق شد.وی افزود: خشک شدن تالابهای عراق هم پدیده ریزگردها را در پی داشت و تبعات و تاثیرات این اقدام ترکیه دامن گیر ایران شد به طوریکه اکنون شاهد پدیده ریزگردهاهستیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ معاون رئیس جمهور اظهار داشت: امروز دیگر نمی توان گفت جنگل و آب و دیگر منابع که در یک کشور است برای همان کشور است زیرا منابع طبیعی برای کل جهان و ذخایر زیست کره مطرح است برای همین به اعتقاد من جنبش عدم تعهد می تواند گام بلندی در یکپارچه سازی کشورها برای حفظ محیط زیست و توسعه پایدار بردارد.محمدی زاده گفت: یکی از چالشهای جنبش عدم تعهد نداشتن دبیرخانه دائمی است تا منویات اجلاس را دنبال کند که امیدواریم این دبیرخانه هم ایجاد شود.

رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: در جهان امروز توسعه با سه محوریت اقتصاد، اجتماع و محیط زیست تعریف می شود که متاسفانه در بسیاری از کشورها بحث محیط زیست آنچنان مورد توجه قرار نگرفته که می توان به استفاده بی رویه از سموم اشاره کرد. البته در این اجلاس با تشکیل کارگروههای ویژه امیدواریم موضوع توسعه پایدار محیط زیست و آمایش سرزمین بیشتر از گذشته مورد حمایت و تاکید کشورها قرار گیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.37074s, 18q