داروهای سرطان سینه در بهبود سرطان پروستات مردان موثر است

۱۳۹۱/۰۶/۱۱ - ۱۳:۵۷ - کد خبر: 55540

سلامت نیوز : بر اساس تحقیقات انجام شده، توسط محققان،‌ تاموکسیفن عوارضی دارد که مردان را از دنبال کردن درمان توسط آن دلسرد می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ آندروژن، دارویی است که برای کاهش سرعت پیشرفت سرطان پروستات استفاده می‌شود اما عوارضی مانند مانع شدن فعالیت تستوسترن و رشد سینه و درد، مانع استفاده اغلب مردان از این دارو می‌شود.محققان آلمانی به بررسی نتایج حاصل از چهار کارآزمایی بالینی مستقل که به بررسی استفاده از تاموکسیفن برای مدیریت عوارض جانبی در بیماران مبتلا به سرطان پروستات که تحت درمان با آندروژن بودند، پرداختند.

تحقیقات نشان داد که تاموکسیفن خطر بزرگ شدن و درد سینه را در سه، شش، 9 یا 12 ماه نسبت به کسانی که این دارو را مصرف نمی‌کنند، کاهش می‌دهد. به طور کل تاموکسیفن در درمان سرطان سینه موفق تر از پرتو درمانی و یا درمان با مهارکننده های آروماتاز است.دکتر فرانک کونات گفت: همه مردان از این عوارض در طول درمان رنج نمی‌برند، اگر مردان بدانند که گزینه‌های موفقیت آمیز برای کاهش علائم سینه و درمان سرطان پروستات وجود دارد، برای ملاقات پزشک معالج و کاهش مرگ و میر سعی بیشتری می‌کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
ارمین
تاموسکیفن پستان های مرد را ظرف چه مدت کوچک میکند
1.52772s, 19q