هشدار یک متخصص اعصاب و روان به دانش آموزان و دانشجویان :

مصرف ریتالین منجر به آسیبهای مغزی می شود

۱۳۹۱/۰۶/۱۴ - ۱۰:۰۲ - کد خبر: 55717
مصرف ریتالین منجر به آسیبهای مغزی می شود
سلامت نیوز : سوء مصرف این دارو که باعث بیدار ماندن فرد در طولانی مدت می شود مسبب بروز بیماری های روحی و روانی در فرد می شود و همچنین مصرف دزهای بالای این دارو ممکن است اثرات جبران ناپذیری بر مغز وارد کند.

دکتر توکلی روانپزشک و متخصص اعصاب و روان در گفت و گویی در خصوص ریتالین با سلامت نیوز گفت :« داروی ریتالین جزو داروهای محرک محسوب می شود که در حقیقت این دارو برای کودکان بیش فعال و در مواردی هم افراد بزرگسال تجویز می شود تا بتوانند عدم تمرکز این افراد را از بین ببرند.»

این روانپزشک افزود :« اما چون مصرف این مواد باعث بروز وابستگی و اعتیاد و همچنین بروز عوارضی مثل عوارض بعد از مصرف شیشه در فرد می شود ، این دارو را برای همۀ افراد تجویز نمی کنند و باید در تجویز این دارو دقت لازم را به عمل بیاورند.»

دکتر توکلی اظهار داشت :« در خصوص عوارض و علائم سوءمصرف این دارو باید گفت که فرد دچار بی خوابی ، تحریک پذیری و بی قراری ، حالت های توهمی و سردرد می شود ، که این سر دردها ممکن است برای همیشه برای فرد باقی بماند و به راحتی تسکین پیدا نکند.»

این متخصص اعصاب و روان بیان کرد :« متاسفانه شنیده می شود بعضی از دانشجویان فکر می کنند با مصرف این دارو می توانند بی خوابی را بهتر تحمل کنند و بتوانند بر روی مطالعاتشان بیشتر تمرکز کنند ، اما به این نکته توجه ندارند که مصرف آن در طولانی مدت باعث وابستگی به این دارو می شود و در نهایت به این دارو اعتیاد پیدا می کنند.»

دکتر توکلی گفت :« سوء مصرف این دارو که باعث بیدار ماندن فرد در طولانی مدت می شود مسبب بروز بیماری های روحی و روانی در فرد می شود و همچنین مصرف دوز بالای این دارو ممکن است اثرات جبران ناپذیری بر مغز وارد کند.»
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.99586s, 18q