بازار دارویی کشور رشد 6 میلیارد دلاری داشته است

۱۳۹۱/۰۶/۱۵ - ۱۲:۱۴ - کد خبر: 55801
سلامت نیوز : دکتر مصطفی قانعی در حاشیه سیزدهمین همایش علوم دارویی ایران در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: با دستیابی به تکنولوژی های نوین در آینده ای بسیار نزدیک بیش از 30 درصد محصولات دارویی از طریق بیوتکنولوژی ساخته می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ وی از روند روبه رشد علمی در کشور ابراز خرسندی کرد و افزود: از نظر علمی امسال رتبه 16 جهان، در زمینه علوم پزشکی رتبه 19 جهان و رتبه دوم منطقه را به خوداختصاص دادیم.معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه 26 درصد مقالات علمی منطقه و یک و چهاردهم درصد تولید مقالات جهان را در اختیار داریم افزود: در سال 2011 میلادی درمقایسه به سال قبل از آن 30 درصد رشد علمی داشتیم. معاون وزیر بهداشت گفت: هم اکنون 231 مجله تخصصی علمی و 95 مجله تخصصی انگلیسی در کشور منتشر می شود.

دکتر قانعی همچنین به مراکز رشد و فناوری تولید دارو در دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: در این مراکز ارتباط میان صنعت و علم برقرار و از وارادت دارو جلوگیری می شود.گفتنی است: سیزدهمین همایش علوم دارویی ایران با هدف ایجاد بستر مناسب برای تبادل نظر و همفکری میان دانشمندان، متخصصان و مدیران صنایع دارویی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.18859s, 19q