روشهای انحرافی در کاهش آلودگی هوا موثر نیست

۱۳۹۱/۰۶/۲۰ - ۰۹:۱۲ - کد خبر: 56084
سلامت نیوز : رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به پیشنهاد روش مه پاشی برای کاهش ذرات 2.5 میکرون در هوای پایتخت گفت:ارائه چنین طرح هایی باعث انحراف از طرح جامع کاهش آلودگی هوا می شود.

محمد هادی حیدرزاده درگفتگو با مهر با اشاره به پیشنهاد مه پاشی برای کاهش ذرات 2.5 میکرون از هوای پایتخت گفت : پیشنهاد روش هایی مانند آبپاشی و مه پاشی بسیار عجیب است و این روش ها جامعه محیط زیست کشور را زیر سوال می برد .

وی ادامه داد : طرح جامع کاهش آلودگی هوا قانون اساسی آلودگی هوا است که متاسفانه کسانی که آن را مصوب کرده اند نیز به آن پایبند نیستند و ارائه طرح های این چنینی نیز که پشتوانه علمی نیز ندارند متولیان را  از اجرای برنامه های اصلی منحرف می کنند .

حیدرزاده با تاکید بر این که کاهش آلودگی هوا  باید برنامه محور باشد گفت: تمرکزی بر روی برنامه های طرح جامع وجود ندارد و محورهای مشخص شده در آن به خوبی اجرایی نمی شود .به گفته این مقام مسئول، آب پاشی و مه پاشی عجیب ترین روش های مقابله با آلودگی هوا هستند و بهتر است  برخی مسئولان آب درمانی را در کاهش آلودگی هوا فراموش کرده به دنبال اجرای برنامه های طرح جامع باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.118s, 18q