مبارزه با سرطان به رقابت‌هاي انتخاباتي رياست جمهوري آمريكا وارد مي‌شود

۱۳۸۶/۰۴/۳۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5610
مبارزه با سرطان به رقابت‌هاي انتخاباتي رياست جمهوري آمريكا وارد مي‌شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آسوشيتدپرس، دارنده 7 عنوان قهرماني مسابقات تور‌دو فرانس‌ كه خود يكي از نجات يافتگان از سرطان است اعلام كرد كه از ماه آينده با كمك نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري آمريكا جلساتي را درباره مبارزه با سرطان برگزار خواهد كرد.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از آسوشيتدپرس، آرمسترانگ در فيلمي كه روي سايت بنياد تأسيس شده توسط وي قرار داده شده است، گفت:"براي من به شخصه مهم است كه نامزدهاي كنوني و 2 رقيب نهايي و سرانجام كسي كه سردمدار مملكت مي‌شود به همان اندازه‌اي كه درباره جنگ عليه تروريسم و يا تگزاس صحبت مي‌كنند درباره قاتل شماره يك در كشورمان يعني سرطان هم صحبت كنند."
آرمسترانگ ادامه داد كه به نظر من هر كسي كه قصد دارد رئيس‌جمهور شود بايد به سئوال بي‌جواب سرطان پاسخ دهد.
جلسات وي براي 27 آگوست با حضور دموكرات‌ها و در روز بعد با حضور جمهوري‌خواهان برنامه‌ريزي شده است. مسئولان اين جلسات اعلان كرده‌اند كه تا كنون 5 نفر از نامزدها دعوت آن‌ها را پذيرفته‌اند.
شون ماسمن سخنگوي اجلاس اتنتخاباتي Livestrong گفت:" ما دوست داريم كه همه آن‌ها را ببينيم و اميدواريم كه عده ديگري نيز در اين اجلاس حضور يابند."
وي ادامه داد: 5 نفري كه تا كنون دعوت ما را پذيرفته‌اند عبارتند از جان ادواردز جمهوري‌خواه سناتور سابق كاروليناي شمالي كه همسرش اليزايت در جدال با سرطان سينه است كه به استخوان او نيز سرايت كرده و بيل ريچاردسون فرماندار نيومكزيكو، از جبهه دموكرات‌ها و همچنين تامي تامسون فرماندار سابق ويسكونسين و رئيس سابق وزارت بهداشت و خدمات انساني فدرال آمريكا، سام براونبك سناتور كانزاسي و مايك هاكبي فرماندار سابق آركانزاس.
آرمسترانگ ابتدا مبتلا به سرطان بيضه شد كه به ريه و مغز وي نيز سرايت كرد. وي پس از درمان موفق در دنياي دوچرخه‌سواري حرفه‌اي افتخارات زيادي را به دست آورد و 7 بار عنوان قهرماني مسابقات توردوفرانس مهم‌ترين مسابقات دوچرخه سواري دنيا را به دست آورد و از زمان بازنشستگي از دنياي دوچرخه سواري حرفه‌اي به عنوان يك فعال مبارزه با سرطان در سطح سياسي تلاش‌هاي خود را آغاز كرد.
وي در ماه مي نقشي بسيار اساسي در جمع كردن و توافق شخصيت‌هاي سياسي برجسته تگزاس براي اختصاص 3 ميليارد دلار به تحقيقات سرطان داشت.
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.73968s, 18q