ارائه خدمات در گروه پزشکی درحال تغییر است

۱۳۹۱/۰۶/۲۰ - ۱۵:۴۰ - کد خبر: 56159
ارائه خدمات در گروه پزشکی درحال تغییر است
سلامت نیوز : رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ارائه خدمات در گروه پزشکی در حال تغییر است وبا این بسته ارائه خدمات، نیازمندی به گروه پزشکی شکلی متفاوت به گذشته پیدا می‌کند.

محمدباقر لاریجانی در گفت و گو با ایلنا در باره بیکاری برخی ازفارغ التحصیلان گروه پزشکی گفت: اگر پزشک خانواده در کشور مستقر شود و توسعه پیدا کند در سطوح مختلف در سراسر کشور نیازمندی به گروه پزشکی تعاریف جدید پیدا می‌کند به طوری که متناسب با آن باید سیستم را شکل داد.

وی خاطرنشان کرد: دراینکه فارغ التحصیلان در رشته‌های گروه‌های پزشکی داریم که کار مشخصی ندارند شکی نیست اما اینکه تعداد آن‌ها چقدر است و اگر بستر‌های جدید کار برای آن‌ها فراهم کنیم آیا با این مشکل با این شدت رو به رو هستیم یا نه، محل بحث است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید براینکه در رشته‌های گروه پزشکی این تلاش وجود دارد که به طور دائم نیازمندی‌ها مورد ارزیابی قرار گیرد، افزود: متناسب با رشته‌های تحصیلی آموزش‌ها را گسترش می‌دهیم که یکی از بحث‌ها در آمایش سرزمین که در آموزش عالی وجود دارد نیز همین است.

لاریجانی در پاسخ به این سوال که دراین صورت فارغ التحصیلان آینده گروه پزشکی دیگر دغدغه بیکاری نخواهند داشت، افزود: به هر حال این تلاش در سطح وزارت بهداشت وجود دارد که ارزیابی روشنی از نیازمندی جامعه و نیاز‌ها در رشته‌های تخصصی مختلف داشته باشد و این را در طرح آمایش سرزمین تلاش کردیم که به کار بندیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.44648s, 18q