كنترل سطح كلسترول خون در بیماران دیابتی ضروری است

۱۳۹۱/۰۶/۲۱ - ۰۹:۱۳ - کد خبر: 56163

سلامت نیوز : كارشناسان سلامت در انگلیس هشدار دادند اكثریت افراد مبتلا به دیابت، سطح كلسترول خون خود را به طور موثر تحت كنترل ندارند و به همین دلیل خود را در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی قرار می‌دهند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ «موسسه خیریه دیابت انگلیس» در بیانیه‌ای در این باره اعلام كرد كه 90 درصد مبتلایان به دیابت باید معاینات كامل سالانه انجام دهند تا مشكلات احتمالی كه سلامت آنها را تهدید می‌كند، آشكار شوند اما در یك بررسی جدید معلوم شد كه حداقل در این كشور بسیاری از بیماران دیابتی از معضل كلسترول بالا غفلت می‌كنند و به شیوه موثر با این اختلال مقابله نمی‌كنند.

باربارا یانگ، مدیر اجرایی این موسسه خیریه در این باره تاكید كرد: با وجود تست كلسترول كار بسیار ساده‌ای است اما هزاران نفر از بیماران دیابتی به دلیل اهمال و بی‌توجهی در این مورد، سلامت خود را به خطر می‌اندازند.بنابراین گزارش، در حال حاضر حدود 3.7 میلیون نفر در انگلیس به دیابت مبتلا هستند كه اكثریت آنها یعنی حدود 90 درصد دیابت نوع دوم دارند. به گفته پزشكان مبتلایان به هر دو نوع دیابت (نوع اول و نوع دوم) بیش از افرادی كه دیابت ندارند در معرض ابتلا به امراض قلبی هستند.آمار نشان می‌دهد كه بیماری‌های قلبی و عروقی عامل مرگ 44 درصد از بیماران مبتلا به دیابت نوع اول و 52 درصد از مبتلایان به دیابت نوع دوم هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.0456s, 18q