امريكايي‌ها هم چنان چاق‌تر مي‌شوند

۱۳۸۶/۰۴/۳۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5623
امريكايي‌ها هم چنان چاق‌تر مي‌شوند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در اين پژوهش محققان در دانشكده بهداشت عمومي جان هاپكينز در بلومبرگ دريافته‌اند كه نسبت چاقي و اضافه وزن در امريكا با يك نرخ متوسط طي 30 سال گذشته در هر سال از 3/0 تا 8/0 درصد افزايش يافته است.

اين پژوهش نشان مي‌هد كه به طور كلي نسبت چاقي در امريكا از 13 درصد در دهه 1960 به 32 درصد در سال 2004 افزايش يافته است.

اين تيم تحقيقاتي خاطر نشان كرد كه عدم تناسب و توازن در نرخ چاقي در ميان اقليت‌ها و قشرهاي سطح پايين اجتماعي - اقتصادي در امريكا، شامل زنان و كودكان سياه پوست اسپانيايي، زنان و كودكان آمريكايي مكزيكي الاصل، زنان سفيد پوست و مردان سياه پوست از قشر پايين اجتماعي - اقتصادي، ساكنان جزاير اقيانوس آرام و آمريكايي‌هاي بومي وجود دارد.

يوفا وانگ، استاديار دپارتمان بهداشت بين المللي در دانشكده بهداشت عمومي جان هاپكينز در اين باره خاطرنشان كرد كه نرخ چاقي در آمريكا طي 3 دهه گذشته تا سطح هشدار دهنده‌اي افزايش يافته است.

وي همچنين هشدار داد كه چاقي يك بحران بهداشت عمومي است كه اگر تا سال 2015 با همين سرعت در آمريكا پيش برود، 75 درصد از بزرگسالان و نزديك به 24 درصد از كودكان و نوجوانان آمريكايي به اضافه وزن و چاقي مبتلا خواهند شد.

اين محققان هم چنين دريافته‌اند كه در سالهاي 2003 و 2004 دو سوم از جمعيت بزرگسال در آمريكا دچار چاقي و يا اضافه وزن بوده‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.87225s, 19q