شكايت از متخصصان جراحي پلاستيك در كلان شهرها بيشتر است

معاون نظام پزشكی خبر داد:متخصصان زنان و زایمان در صدر شكایات مردم از پزشكان

۱۳۹۱/۰۶/۲۴ - ۱۲:۰۴ - کد خبر: 56276
سلامت نیوز: معاون انتظامی سازمان نظام پزشكی با بیان این كه میزان شكایات از متخصصان زنان و زایمان بالاتر از سایر گروه‌های تخصصی است، گفت: البته صرف انجام شكایت‌، دلیل بر صحت و درستی آن نیست، ممكن است خطایی رخ دهد كه سهوی است و علت‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد.

دكتر غلامرضا نیك نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: تعداد شكایات از متخصصان زنان و زایمان از ده تا بیست هزار پرونده متغیر است. البته شكایت از متخصصان رشته‌های دیگر هم وجود دارد اما شاید به هزار تا هزار و 500 مورد برسد.

وی با اشاره به این كه هر چقدر جامعه آماری بالاتر باشد میزان شكایات بیشتر می‌شود، گفت:‌ به عنوان مثال در اورژانس‌ها ابتدا پزشكان عمومی هستند كه بیمار را معاینه می‌كنند. در واقع پزشك عمومی سنگربان است. در مراكز بهداشتی هم همین گونه است هر چه جامعه آماری بالاتر باشد، مراجعه بیشتر و در نتیجه شكایت بیشتر است.

نیك نژاد درباره علت شكایت از پزشكان توضیح داد: صرف انجام شكایت‌، دلیل بر صحت و درستی آن نیست. ممكن است خطایی رخ دهد كه البته سهوی است و علت‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد.

معاون انتظامی سازمان نظام پزشكی درباره میزان شكایات از جراحان پلاستیك گفت: شكایات از شهرهای صد هزار نفر جمعیت به بالا به تدریج شروع می‌شود تا به كلان‌شهرها می‌رسد. اغلب مردم تمایل دارند بینی‌های عمل شده داشته باشند. البته جراحی‌های زیبایی گسترده است و به عمل جراحی بینی محدود نمی‌شود.

وی افزود: همیشه عده‌ای ناراضی هستند و تصور می‌كنند اگر عمل نمی‌كردند برایشان بهتر بود. اما اینكه چگونه می‌شود شكایت‌های زیبایی در كلان شهرها بیشتر می‌شود، باید گفت تعداد متخصصان و جمعیت شهرها در تعداد شكایات دخیل است.

معاون انتظامی سازمان نظام پزشكی تاكید كرد: اگر مردم پیش از انجام هرگونه عمل زیبایی از موی سر گرفته تا ناخن پا با یك روانشناس مشاوره كنند، قطعا این آمار كاهش می‌یابد، بویژه آن دسته از زیبایی‌ها كه الزامی نیستند و بیشتر به علت چشم و هم چشمی انجام می‌شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18658s, 18q