مزایای ماموگرافی بیشتر از مضرات آن است

۱۳۹۱/۰۶/۲۵ - ۱۲:۰۹ - کد خبر: 56328

سلامت نیوز : نتایج یك مطالعه نشان می‌دهد كه انجام ماموگرافی به میزان قابل ملاحظه‌ای خطر مرگ و میر ناشی از سرطان سینه را كاهش داده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ پزشكان تاكید دارند: انجام معاینات سرطان سینه و ماموگرافی در كشورهای اروپایی باعث شده است تعداد بیمارانی كه از سرطان سینه جان سالم به در برند افزایش پیدا كند. در انگلیس طی سالهای اخیر بحث‌های چالش برانگیزی بین مدافعان و مخالفان ماموگرافی سرطان سینه صورت گرفته است.با وجود این اختلالات، در مطالعه جدید كه شرح آن در مجله «معاینات پزشكی» به چاپ رسیده تاكید شد از هر 1000 زنی كه تحت ماموگرافی سینه قرار می‌گیرند دست كم هفت نفر از بیماری جان سالم به در می‌برند.

ماموگرافی باعث تشخیص تومورهای خطرناك شده و به این ترتیب امكان درمان و ادامه حیات شخص مبتلا را بیشتر می‌كند اما از سوی دیگر ممكن است با نشان دادن غده‌های بی‌خطر، باعث اضطراب بیماران و انجام جراحی‌های غیرضروری شود. با این حال پس از انجام آزمایشات اخیر از سوی گروهی از متخصصان برجسته انگلیسی، معلوم شد كه مزایای ماموگرافی به مراتب بیشتر از خطرات آن است.پروفسور استیون رافی استاد دانشگاه «كوئین ماری» در لندن و از متخصصان برجسته سرطان سینه در انگلیس در این باره متذكر شد‌ كه مطالعه جدید تایید كننده این ایده است كه انجام ماموگرافی فوایدی را در پی دارد كه مطالعات انجام شده در چند سال گذشته بر آنها تاكید داشته‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.60039s, 18q