آمیب کور کننده،کاربران لنزهای تماسی را هدف قرار داده است

۱۳۹۱/۰۶/۲۵ - ۱۵:۵۴ - کد خبر: 56344

سلامت نیوز : یکی از آمیب‌های مرگبار موجود در آب شیر، دوش‌ها و استخرهای شنا، کاربران لنزهای تماسی را هدف قرار داده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ این انگل که «آکانتامبا» نام دارد در گردوغبار نیز یافت می‌شود. عفونت‌های ایجاد شده توسط این انگل کوچک بوده و درمان آن طولانی، دردناک و نامطمئن است به طوری که هر سال تعدادی از انگلیسی‌ها بینایی خود را به واسطه آن از دست می‌دهند.علائم این بیماری شامل خارش و اشک چشم، تاری دید، حساسیت به نور، تورم پلک بالا و درد شدید است.فیوناهریکوئز از دانشگاه غرب اسکاتلند در این‌باره گفت: این مشکل می‌تواند هر فرد استفاده کننده از لنزهای تماسی را تهدید کند.

کریگرابرتز استاد دانشگاه استرادکلاید که به همراه هریکوئز سعی در دریافتن راه حل بهتری برای تمیزکردن لنزهای تماسی دارند، اظهاركردند: این انگل تقریبا در همه‌جا وجود دارد. زمانی که لنز در چشم قرار می‌گیرد، آمیب از طریق قرنیه و لایه‌های بیرونی در چشم وارد آن می‌شود و به زاد و ولد می‌پردازد.به گفته گریم استیونسون متخصص چشم، این انگل می‌تواند درمدت یک هفته آسیب دائمی به بینایی وارد کند.

معمولا این انگل جای زخم محسوسی در چشم به وجود می آورد. قرنیه چشم دریچه نگاه انسان به زندگی را تشکیل می‌دهد و اگرعفونت به لایه سوم نفوذ کند، جای زخم باقی مانده همانند صفحه‌ای مات تا آخر عمر با فرد خواهد بود.وی افزود: علت بسیاری از عفونت‌هایی که هرساله در بریتانیا ثبت می‌شود عدم پیروی افراد از دستورالعمل‌های چشم پزشک است. به طور بالقوه، انجام عملی ساده همانند شنا یا دوش گرفتن در حالت استفاده از لنز خطر ابتلا را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.فرایند درمان شامل استفاده از قطره چشم Dettol است که در آن بیماران سه هفته در بیمارستان بستری شده و هر 20 دقیقه یکبار تحت درمان قرار می‌گیرند. در موارد بسیار شدید، پیوند قرنیه نیز صورت می‌گیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.44301s, 18q