برگزاری هفتمين کنگره ساليانه انجمن علمي جراحان عموميب

سرطان سومین علت مرگ ایرانیان

۱۳۹۱/۰۶/۲۶ - ۰۹:۵۴ - کد خبر: 56369
سرطان سومین علت مرگ ایرانیان
سلامت نیوز : هفتمین کنگره سالیانه انجمن علمی جراحان عمومی ایران با همکاری انجمن مراقبتهای ویژه و انجمن سرطان ایران از بیست و نهم تا سی و یكم شهریور ماه در تهران برگزار می شود.

به گزارش سلامت نیوز ؛ دکتر محمود شفاهی رئیس انجمن علمی جراحان عمومی ایران ارائه آخرین دستاوردهای علمی پژوهشی در زمینه سرطانهای شایع در ایران را از جمله اهداف برگزرای این كنگره اعلام و اظهاركرد: به طور خاص در این كنگره به موضوع بیماریهای خوش خیم و بدخیم پستان (جراحی ، بازسازی و ....) به عنوان دومین سرطان شایع در بین ایرانیان پرداخته خواهد شد.

دكتر شفاهی‌همچنین پزشكان عمومی را از جمله گروههای هدف این كنگره برشمرد و افزود: برای این دسته از پزشكان چهار كارگاه آموزشی در زمینه فنون كاربردی پزشكی و30 امتیاز بازآموزی (مدون و مداوم) درنظر گرفته شده است. وی فوق تخصصان رشته های ترمیمی، پلاستیك و سوختگی، قلب و عروق ، گوارش و روماتولوژی و همچنین متخصصان جراحان عمومی، كلیه و مجاری ادرای، ارتوپدی، مغز و اعصاب و چشم پزشكی را نیز از دیگر شركت كنندگان در این كنگره نام برد.

رئیس انجمن علمی جراحان عمومی ایران با اشاره به شیوع سرطان در کشور گفت: هم اکنون سرطان سومین علت مرگ ایرانیان است این در حالی است که با اطلاع رسانی مناسب،‌ اقدامات بهداشتی و رعایت آنها می توان از بروز سرطان ها  به طور قابل ملاحظه ای پیشگیری كرد .دکتر شفاهی افزود: به طور مثال چندی است كه در كشورهای پیشرفته، مردم را از خوردن گوشت قرمز منع می كنند و معتقدند كه سبزیجات باید جایگزین شود و از این روش به عنوان اقدامی جدی برای پیشگیری از سرطان یاد می كنند كه البته آثار مثبت آن سال های بعد مشخص می شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.38482s, 18q