عقب‌ماندگي زير ساختهاي بهداشتي مناطق سيل‌زده ريشه در زمان طاغوت دارد

۱۳۸۶/۰۵/۰۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5655
عقب‌ماندگي زير ساختهاي بهداشتي مناطق سيل‌زده ريشه در زمان طاغوت دارد
كامران باقري لنكراني در گفت و گو با فارس، افزود: زير ساختهاي عمراني و بهداشتي مناطق سيل زده جنوب شرقي كشور سالهاست دچار برخي گرفتاريهاست كه اگر ريشه يابي كنيم علت آن به زمان طاغوت برمي‌گردد با اين وجود در زمان وقوع سيل همه مسئولان در استانداري، سازمانهاي مختلف و دانشگاههاي علوم پزشكي دست به دست هم دادند و بحران را كنترل كردند.
وي افزود: اين اتفاق سختي بود كه اگر غفلت مي‌شد ممكن بود تبديل به يك فاجعه انساني شود اما با هوشياري، اين بحران با كمترين تلفات و عارضه گذشت در حالي كه مي‌توانستيم شاهد طغيان بسياري از بيماريهاي عفوني و مرگ و مير بالاي انساني در آن منطقه باشيم.
وزير بهداشت اضافه كرد: ميزان تلفات اين واقعه با حوادث مشابه كشورهاي ديگر قابل مقايسه نيست در خيلي از كشورها وقوع چنين حوادثي آمار تلفات رسمي در حد چندصد نفر دارد حال آنكه در كشور ما چنين اتفاقاتي رخ نداد.
باقري لنكراني گفت: با اين وجود لازم است با توجه به عقب ماندگي هايي كه در زير ساختها داريم، جديت بيشتري بكنيم، زير ساختهاي اين منطقه را از نظر زير ساختهاي عمراني، آب، برق و امكانات بهداشتي به طور جدي تقويت كنيم كه چنين برنامه‌اي هم در وزارت بهداشت و هم در ستاد حوادث غير مترقبه در حال اجراست و ما در وزارت بهداشت بودجه ويژه‌اي براي بهبود امكانات بهداشتي اين مناطق در نظر گرفته‌ايم.
 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.04549s, 18q