چاقی در بین مردم آمریکا به معضل تبدیل شده است

۱۳۹۱/۰۶/۲۸ - ۱۴:۱۱ - کد خبر: 56556

سلامت نیوز :  تحقیقات جدید حاکی است: مناطق روستانشین آمریکا بیش از مناطق شهرنشین با مشکل چاقی رو به رو هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ محققان دانشگاه فلوریدا اعلام کردند : تقریباً 40 درصد از بزرگسالان روستایی دچار چاقی هستند ( شاخص جرم بدنشان 30 یا بالاتر است) و این در حالی است که این رقم در افراد شهرنشین 33 درصد است.تحقیقات نشان داد: زندگی در روستا به این معنا نیست که مردم آنجا بیشتر تحرک دارند. افرادی که در روستا زندگی می‌کنند و افرادی که در شهر زندگی می‌کنند؛ به یک میزان فعالیت جسمی دارند اما ساکنان روستا، کالری روزانه بدن خود را بیشتر از چربی‌ها به دست می‌آورند.

تحقیقات قبلی نشان داده بود که استفاده از غذاهای سنگین و دسترسی کم به غذاهای سالم در مناطق روستایی شایعتر است.محققان برای تحقیقات خود اطلاعات بیش از 7300 فرد ساکن شهر و 1490 فرد ساکن روستا را بررسی کردند.آنها در بررسی‌های خود از اطلاعات مرکز ملی آمار سلامت ملی و برآوردهای بررسی تغذیه آمریکا بین سالهای 2005 تا 2008 استفاده کردند. این اطلاعات توسط مرکز ملی آمار سلامت جمع آوری شده بودند.

تمام افراد شرکت کننده در این تحقیقات 20 تا 75 ساله بودند. تحقیقات نشان داد استفاده از رژیمهای غذایی پرچرب در روستاها دلیل عمده چاقی در مناطق روستانشین آمریکا بوده است.محققان گفتند: افراد متأهل و سیاهپوستی که در مناطق روستایی زندگی می‌کردند؛ بیشتر در معرض چاقی بودند درحالی که سن زیاد، سیاهپوست بودن، تحصیلات کم، بی‌تحرکی و به دست آوردن بیشتر کالری بدن از چربی‌ها دلیل عمده چاقی در شهرنشینان بود.

درصد بیشتری از روستانشینان چاق را جوانترها یعنی افراد 20 تا 39 ساله تشکیل می‌دادند.محققان گفتند: دلیل عمده این امر تکنولوژی است زیرا بیشتر کارهای سنتی روستائیان مثل زراعت امروزه توسط ماشین‌ها انجام می‌شود.نتایج این تحقیقات در مقاله پائیز Journal of Rural Health به چاپ رسیده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.73451s, 18q