سرانه درمان جوابگوي نيازهاي درماني مردم نيست

۱۳۸۶/۰۵/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5664
سرانه درمان جوابگوي نيازهاي درماني مردم نيست
دكتر شهرياري، عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس به باشگاه خبرنگاران گفت: امسال 40 ميليارد تومان به سرانه درمان بيمه شده‌هاي دولت اضافه شد و سرانه درمان هر كارمند دولت 4400 تومان مشخص شد اما اين سرانه درمان كافي نيست و براي افزايش تعرفه‌هاي بخش دولتي ابتدا بايد رقم سرانه درمان اصلاح شود.
وي افزود: هر قدر تعرفه‌هاي بخش دولتي افزايش داده شود با توجه به كاهش سرانه درمان فشار بيشتري به مردم وارد مي‌شود و سهم بيشتري را در هزينه‌هاي درماني بايد پرداخت كنند.
شهرياري تاكيد كرد: يكي از مشكلاتي كه در بيمارستان‌هاي دولتي با آن مواجه هستيم دادن نوبت‌هاي طولاني به بيماران براي درمان است كه اين نوبت‌ها واقعي نيست و شايد به نوعي سعي در ارجاع دادن بيمار به بخش خصوصي را دارند.
شهرياري هم‌چنين درخصوص نحوه نظارت بر بيمارستان‌هاي دولتي خاطر نشان كرد: نظارت نكردن وزارت بهداشت و درمان و همچنين سازمان نظام پزشكي بر نحوه عملكرد بيمارستان‌ها و بطور كل نظارت بر كار آن‌ها يكي از مشكلات عمده‌اي است كه با آن مواجه هستيم.
وي تصريح كرد: كيفيت ارائه خدمات در بيمارستان‌هاي دولتي پايين نيست، اما نحوه برخورد با بيماران، غذاي بيمار، رعايت امكانات بهداشتي، تكريم ارباب رجوع از مشكلاتي است كه بايد مورد توجه متوليان قرار بگيرد.
شهرياري در پاسخ به اين سوال كه نحوه سهميه بندي بنزين براي گروه پزشكي به چه صورت است، يادآور شد: سهميه‌بندي بنزين در دست بررسي است تا آن قشر از پزشكان كه نياز بيشتري به بنزين براي رفت و آمد به مراكز درماني دارند پوشش داده شوند و نتيجه آن تا يك هفته ديگر اعلام مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.1648s, 18q