دانش آموزان دیابتی سر کلاس هم باید اجازه تست قند خون داشته باشند

۱۳۹۱/۰۶/۳۰ - ۰۹:۴۱ - کد خبر: 56667

سلامت نیوز : انجمن دیابت ایران اعلام کرد: هنگامی که غلظت قند خون به کمتر از 50 میلی‌گرم درصد برسد، فرد دیابتی با علائمی مثل گرسنگی شدید، لرزش بدن و ریزش عرق، دلشوره و تپش قلب، فقدان تمرکز، خواب آلودگی، مورمور شدن اطراف دهان، پوست مرطوب، سر و رنگ پریده، سر درد،، گود رفتگی دور چشم‌ها و سست شدن زانوها مواجه می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ انجمن دیابت ایران اضافه کرد: دانش‌آموزان دیابتی در چنین وضعیت‌هایی به همکاری و حمایت نیاز دارند و لازم است به دانش‌آموز دیابتی، در هر زمان حتی در کلاس درس، اجازه داده شود قند خون خود را تست کنند و گاه نیاز است معلم برای ثبت نتیجه تست به او کمک کند.بر اساس این گزارش در صورت کاهش قند خون دیابتی باید به وی اجازه نوشیدن و خوردن مواد غذایی لازم داده شود حتی حین ارائه درس در کلاس.

اولیای مدارس، معلمان، به ویژه معلم ورزش، باید از علائم هیپوگلیسمی و چگونگی درمان آن مطلع باشند و باید بدانند مواد قندی سریع‌الجذب در کجا نگهداری می‌شوند و به چه شکل باید در اختیار دیابتی قرار گیرند.همچنین دانش‌آموز دیابتی هنگام تزریق انسولین باید اجازه تماس با منزل را داشته باشد تا درمانشان بدون هر گونه اشتباهی، دنبال شود.

انجمن دیابت ایران تأکید کرد: هرگز نباید یک دانش‌آموز دیابتی در وضعیت هیپوگلیسمی، به تنهایی به منزل فرستاده شود و در صورت هیپوگلیسمی شدید (تشنج) و در دسترس نداشتن آمپول گلوکاگن، باید دانش آموز دیابتی فوراً به نزدیک‌ترین مرکز پزشکی (درمانگاه، بیمارستان) رسانده شود.همچنین حتماً باید به علائم هیپوگلیسمی (قند خون پایین) و هایپرگلیسمی (قند خون بالا) در دانش‌آموزان دیابتی توجه شود و توصیه آخر به معلمان این است به طور کلی تمام کسانی که با فرد دیابتی ارتباط نزدیک دارند، لازم است در دوره‌های آموزشی دیابت شرکت کنند تا به موقع بتوانند به دانش‌آموزان دیابتی خود یاری رسانند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.03512s, 18q