پايگاه سنجش ريسك حوادث قلبي در كشور راه‌اندازي شد

۱۳۸۶/۰۵/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5668
پايگاه سنجش ريسك حوادث قلبي در كشور راه‌اندازي شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازانجمن توانبخشي قلب و عروق و تنفس ايران اين پايگاه سنجش در سايت انجمن توانبخشي قلب و عروق و تنفس ايران ‪WWW.ICRA.ir‬ از روز دوم مرداد ماه آماده بهره‌برداري براي عموم است.

اين پايگاه به منظور پيش بيني احتمالي رخداد حوادث قلبي در افراد جامعه و با هدف جمع‌آوري اطلاعات اوليه راه اندازي شده است.

كليه افراد مي‌توانند با مراجعه به سايت اينترنتي انجمن توانبخشي قلب و عروق و تنفس ايران و بصورت رايگان نسبت به پيش بيني احتمال ابتلا به بيماري‌هاي عروق كرونر در خود و خانواده اقدام نمايند.

اين طرح براي اولين بار در انجمن توانبخشي قلب و عروق و تنفس اروپا بصورت آنلاين و با نام ‪ Heart Score‬انجام شده است و پروفسور هوگوسانر رييس اين انجمن ميزان تاثير آن را بر كاهش درصد حوادث عروق كرونر بسيار موثر مي‌داند.

اين طرح كه منطبق بر منابع علمي روز دنيا و با استعانت از اطلاعات اداره كنترل بيماري‌هاي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي به فارسي راه‌اندازي شده است در نوع خود در كشور و در آسيا بي‌نظير است.

دكتر "رضا قلمقاش" رئيس انجمن توانبخشي قلب و عروق و تنفس ايران گفت پيشگيري اوليه و ثانويه و فعاليت در راه كنترل بيماري‌هاي قلب و عروق از اهداف اصلي و اوليه اين انجمن است.

وي افزود به كار بردن نرم‌افزارهاي فارسي در زمينه پيشگيري از بيماري هاي قلبي، بررسي ريسك رخداد حوادث قلبي و آموزش بيماران در پيشگيري و تعديل نحوه زندگي به عنوان معاينات روتين مطبها و مراكز درماني قلب و عروق كشور از ديگر اهداف مورد نظر انجمن توانبخشي قلب و عروق و تنفس ايران است.

بيماري‌هاي قلب و عروق حدود ‪ ۵۰‬درصد عامل مرگ و مير در دنياست و تا سال ‪ ۲۰۱۰‬نيز به عنوان عامل اول مرگ و مير در دنيا باقي خواهد ماند.

در بين درمان‌هاي متداول بيماري‌هاي قلب و عروق كه شامل پيشگيري و بازتواني، دارو درماني و جراحي است پيشگيري و بازتواني موثرترين درمان در حفظ سلامت به شمار مي‌رود.


 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.49526s, 18q