افزايش اختلالات تغذيه اي در بين دختران

۱۳۸۶/۰۵/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5676
افزايش اختلالات تغذيه اي در بين دختران
به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري آلمان، به گفته كارشناسان كلينيك دانشگاهي توبينگن آلمان بي اشتهايي عصبي، شكل خطرناك لاغري است زيرا در آن ها به دليل كمبود تغذيه و كم خوردن غذا ميزان مرگ و مير و بروز بيماري هاي روحي بسيار بيشتر است.
بنابراين گزارش، محققان طي يك تحقيق بزرگ به دنبال يافتن راه درمان و بهترين كمك به دختران مبتلا به بي اشتهايي عصبي هستند.
بر اساس اين گزارش،  به گفته متخصصان، لاغري مفرط يا بي اشتهايي عصبي به سختي قابل درمان است و فقط 30تا50 درصد مبتلايان به اين عارضه به طور كامل درمان مي شود و در 20 درصد مبتلايان اين عارضه به شكل مزمن تبديل مي شود و 20 درصد از آن ها نيز در صورت بروز مشكلات جسمي و روحي بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست مي دهند.
اين گزارش حاكيست، بي اشتهايي عصبي و لاغري مفرط در 7 درصد دختران و يك درصد پسران نوجوان بروز مي كند و دختران و پسران با ضريب توده بدني BMI كمتر از 17/5، در معرض خطر ابتلا به اين عارضه قرار دارند .
اين گزارش مي افزايد، افراد مبتلا به بي اشتهايي و لاغري عصبي وزن خود را با كم خوردن و ورزش زياد استفاده داروها و مواد مختلف كاهش مي دهند.
گفتني است، در اين افراد پوست خشك مي شود، موها مي ريزد و تغييراتي در وضعيت هورموني شان ايجاد شده و كاهش وزن بيش ازحد نيز باعث بروز اختلال در فعاليت و ريتم قلب، كاهش فشارخون و بروز مشكلات كليوي، معده و روده مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.17384s, 18q