برای تعیین بهتر نمره عینک به تعامل بیمار نیاز داریم

۱۳۹۱/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۶ - کد خبر: 56784

سلامت نیوز : یک کارشناس ارشد بینایی سنجی با بیان اینکه یکی از روشهای تعیین نمره عینک از طریق مشاهده اپتومتریست یعنی بوسیله کامپیوتر و سایر تجهیزات انجام می شود، گفت: برای تعیین بهتر نمره عینک با تعامل بیمار وارد عمل می‌شویم.

مسعود صادقی در گفت وگو با ایسنا ، گفت: یکی از روشهای تعیین نمره عینک از طریق مشاهده اپتومتریست یعنی بوسیله کامپیوتر و سایر تجهیزات انجام می‌شود، برای تعیین بهتر نمره عینک با تعامل بیمار وارد عمل می‌شویم. با توجه به شرایط سنی، وضعیت دید دو چشمی و نیازهای بینایی فرد از نظر شغلی و محیط زندگی تجویز مشاهده‌ای ما می‌تواند تغییر کند. به همین دلیل است که ما نمی‌توانیم صرفا بر اساس نمره تعیین شده عینک را تجویز کنیم.

وی افزود: برای اینکه نمره عینک در بهترین وضعیت ممکن تعیین شود باید با تعامل بیمار انجام شود، در مباحث مربوط به تجویز نمره عینک طبی دو بخش کلی وجود دارد بخش اول مربوط به مشاهده و یا همان نتایج اپتومتریست است و بخش دوم نتایج نمره تعیین شده با نیازها و شرایط خاص بیمار است.این کارشناس ارشد بینایی سنجی تصریح کرد: یکی از دلایلی که ممکن است بیماران به اپتومتریست‌های مختلف مراجعه و با نمره‌های تجویزی متفاوتی مواجه شوند ناشی از تغییر شرایط پاسخ بیمار در زمان انجام معاینه چشم و تفاوت سلیقه در استفاده از روش‌های موجود است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16287s, 18q