قرمزي و خارش چشم شايعترين حساسيت چشمي در تابستان است

۱۳۸۶/۰۵/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5696
قرمزي و خارش چشم شايعترين حساسيت چشمي در تابستان است

دكتر "مهدي مدرس زاده" عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي ايران در گفت و گو با ايرنا افزود خارش و قرمزي چشم مي‌توان عوارضي همچون ايجاد ناخنك در چشم، آب مرواريد و ايجاد اختلال در شبكيه را به دنبال داشته باشد.

وي گفت افراديكه در فصل تابستان با آلرژي‌هاي چشمي مواجه مي‌شوند به منظور اقدامات درماني مناسب بهتر است به پزشك مراجعه نمايند.

اين متخصص چشم پزشكي گفت استفاده از عينك‌هاي آفتابي و كمتر در معرض نور شديد آفتاب قرار گرفتن در كاهش دادن آلرژي و حساسيت‌هاي چشمي موثر است.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي ايران افزود كسانيكه در محيطهاي خاص هستند شامل آنهايي كه زياد كنار دريا هستند و يا رانندگاني كه به مدت طولاني در جاده هستند و همچنين كسانيكه به ارتفاعات مي‌روند و بيشتر در معرض نور آفتاب قرار دارند حتما بايد از عينك‌هاي مخصوص استفاده كنند.

به گفته وي با توجه به فصل تابستان و استفاده از استخرهاي عمومي استفاده از عينك مخصوص شنا براي جلوگيري از حساسيت‌هاي چشمي ضروري است.

اين متخصص چشم پزشكي گفت يكي ديگر از مشكلات شايع در تابستان "خشكي چشم" است كه بخصوص در خانمها بيشتر مشاهده مي‌شود.

دكتر مدرس‌زاده افزود يكي از راههاي درمان اين مشكل استفاده از قطره‌هاي اشك مصنوعي است كه باعث مرطوب نگهداشتن سطح چشم مي‌شود.

وي گفت اشك‌هاي مصنوعي كه در بطري‌هاي چند بار مصرف قرار دارند به لحاظ اينكه داراي ماده نگهدارنده هستند ممكن است چشم نسبت به اين ماده نگهدازنده حساس باشد و در چشم ايجاد آلرژي و حساسيت كند.

وي افزود به همين خاطر توصيه مي‌شود از اشك‌هاي مصنوعي يكبار مصرف كه در بسته بندهاي خاصي قرار دارند و حاوي ماده نگهدارنده نيستند استفاده شود.

ماده نگهدارنده موجود در قطره‌هاي اشك مصنوعي چشم را تحريك مي‌كند و باعث ايجاد سوزش و خارش‌هايي در چشم مي‌شود. قطره‌هاي اشك مصنوعي كه فاقد مواد نگهدارنده و يا اينكه حاوي مقدار كمتري از اين مواد باشند براي چشم مناسب تر هستند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
reza azad
چشمهاي من ناخنك دارن ايا بعد از عمل هم خارش چشم ادامه دارد يا خير
2.82297s, 19q