چای های شگفت انگیز

۱۳۹۱/۰۷/۰۳ - ۱۴:۵۲ - کد خبر: 56976
 سلامت نیوز : همه شما با خواص چای های معمولی كه بسیار در دسترس هستند، آشنا هستید و بهتر است تا با خواص چای هایی كه كمتر می شناسید آشنا شوید؛

به گزارش سلامت نیوز به نقل از کیهان  ؛ در این مطلب نگاهی داریم به چند چای بسیار عالی اما ناشناخته كه در عطاری ها می توانید آنها را پیدا كنید .

برگ های تمشك قرمز : این چای بیشتر در دوران حاملگی مصرف می شود، اما مصرف آن برای افراد دیگر نیز مفید است ؛ برگ های آن حاوی آنتی اكسیدان، ویتامین و مواد معدنی متنوع است كه به آسانی در آب گرم آزاد می شود؛ برگ های آن خاصیت خنك كننده و تصفیه كننده دارد .
چای قره قات : با این گیاه شاید آشنایی نداشته باشید، میوه این گیاه از نوع سته است و پس از رسیدن كامل به اندازه نخود شده و حاوی آب بنفش رنگی است، برای دم كردن چای باید به این نكته توجه كنید .
به 5 گرم از خرد شده میوه ها یك لیوان آب سرد می افزاییم، آن گاه حدود 10 دقیقه می گذاریم بماند و سپس آن را به حد جوش می رسانیم و باز هم مدت 10 تا 15 دقیقه به حال خود می گذاریم و گرما گرم صاف می كنیم .
ضد چسبندگی پلاكت ها، ضد شكنندگی عروق مویینه، ضد ویروس تبخال، ضد التهاب، ضد اكسیدان، ضد تب، ضد عفونی كننده، ضد اسپاسم، ضد زخم های گوارشی، ضد قارچ، ضد ویروس، قابض، محرك گردش خون، محافظ كلاژن، ادرار آور، محرك سیستم ایمنی بدن، كاهش دهنده چربی خون و گشاد كننده رگ ها .
چای رزماری : علاوه بر این كه منبع عالی ویتامین E است، چای آن در برطرف كردن برخی بیماری ها مفید است؛ دم كرده رزماری عملكرد كلیه و كبد را بهبود می بخشد و انواع سردردها را نیز برطرف می كند .
چای رزماری، برای درمان سرماخوردگی، سردرد، اختلال عصبی، تسكین درد عضلات و آرامش عصب مؤثر است؛ از آن جا كه این گیاه خاصیت ضد باكتریایی دارد، پارچه آغشته به چای این گیاه را به زیر بغل بمالید تا بوی نامطبوع از بین برود .
چای زنجبیل : زنجبیل مانند فلفل قرمز طعم تندی دارد؛ مصرف آن به افرادی كه تب خال یا زخم معده دارند توصیه نمی شود؛ زنجبیل منبع عالی ماده معدنی لازم و ویتامین است و برای درمان بیماری های متعدد از جمله ناراحتی های گوارشی، نامنظم بودن عادت ماهانه، اختلالات و ناراحتی های دفع روده ای مفید است .
چای برگ ژینكو : در بسیاری از اقوام، مصرف برگ این درخت از هزاران سال پیش رایج بوده است؛ نتایج تحقیقات نشان می دهد كه این چای عملكرد گردش خون را بهبود می بخشد و كلسترول را كاهش می دهد؛ به تازگی نیز مشخص شده است كه این گیاه از بدن در برابر اشعه محافظت می كند .
 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.80494s, 18q