یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس

قحطی در کمین دارو

۱۳۹۱/۰۷/۰۴ - ۱۲:۲۶ - کد خبر: 57015
قحطی در کمین دارو
سلامت نیوز: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکیدبر اینکه گران شدن دارو٬ داروخانه‌داران را هم با مشکل روبه‌رو کرده است٬ گفت: هم‌اکنون داروخانه‌داران قادر به تأمین و خرید داروهای مورد نیازشان نیستند که این امر کمبود دارو در این مراکز را به‌دنبال خواهد داشت.

محمدحسین قربانی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به اعتراض مسئولان انجمن داروسازان تهران٬ به‌علت پرداختن نکردن مطالبات داروخانه‌ها از سوی سازمان‌های بیمه‌گر٬ تصریح کرد: به‌طور حتم اجرا و تبعیت از قانون می‌تواند تمام مشکلات را حل کند٬‌ از این‌رو بیمه‌ها باید قانون اساسی کشور اجرا کنند.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی٬ با تأکید بر اینکه گران شدن دارو٬ داروخانه‌داران را هم با مشکل روبه‌رو کرده است٬ یادآور شد: هم‌اکنون داروخانه‌داران قادر به تأمین و خرید داروهای مورد نیازشان نیستند که این امر کمبود دارو در این مراکز را به‌دنبال خواهد داشت.

این نماینده مجلس نهم٬ با تأکید بر اینکه طلب داروخانه‌ها از سازمان‌های بیمه‌گر یکی از مسائل مهم پیرامون حوزه بهداشت و درمان است٬ افزود: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در چند ماه اخیر نشست‌های زیادی را با مسئولان سازمان بیمه‌گر و وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش پزشکی به جهت حل و رفع مطالبات داروخانه‌ها برگزار کرده‌ است که متأسفانه بیمه‌ها دلیل قانع کننده‌ای برای این مشکل ارائه نکرده‌اند.

وی خواستار پرداخت هر چه سریع‌تر بدهی داروخانه‌ها از سوی سازمان‌های بیمه‌گر شد و تصریح کرد: هم‌اکنون داروخانه‌ها برای خرید و تأمین داروهای مورد نیاز خود با مشکلات متعدد و کمبود اعتبار روبه‌رو هستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با بیان اینکه خسارت‌های پیرامون پرداخت نکردن بدهی بیمه‌ها متوجه داروخانه‌ها است٬ یادآور شد: به طور حتم وظیفه مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان است که از سازمان‌های بیمه‌گر درباره این موضوع توضیح بخواهد٬ از این‌رو مسئولان داروخانه‌ها اعتراض خود را به مجلس بیاورند تا نهاد قانونگذاری با خاطیان برخورد کند.



نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.93066s, 19q