هنوز برای اعلام خطر اپیدمی ویروس جدید شبه سارس زود است

۱۳۹۱/۰۷/۰۴ - ۱۵:۳۳ - کد خبر: 57038
سلامت نیوز : سازمان جهانی بهداشت در بیانیه جدیدی اعلام كرد: پس از انتشار خبر جدید مقامات بهداشتی انگلیسی درباره شناسایی یك ویروس شبه سارس در بیماری از خاورمیانه در یكی از بیمارستانهای این كشور، ‌هنوز تصمیم گیری برای اعلام خطر احتمالی شیوع یك بیماری تنفسی كشنده شبیه به بیماری سارس زود است و انجام مطالعات مطالعات بیشتر در این زمینه ضروری است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ مقامات انگلیسی اخیرا به سازمان جهانی بهداشت اطلاع دادند كه این ویروس جدید در بدن مردی شناسایی شده كه برای درمان از قطر به لندن منتقل شده است.خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: این بیمار پیش از سفر به لندن به عربستان سعودی سفر كرده بود كه در آنجا نیز مرد دیگری اوائل سال جاری (2012) بر اثر ابتلا به یك بیماری مشابه جان خود را از دست داد.

مرد قطری در لندن مورد جدیدی است كه به یك coronavirus از خانواده ویروس سارس آلوده شده است.گریگوری هارتل سخنگوی سازمان جهانی بهداشت در این رابطه تاكید كرد: هنوز برای اعلام خطر اپیدمی این ویروس شبه سارس زود است و سوالهای زیادی در این زمینه وجود دارند كه باید با مشاهدات و استدلال ‌های پزشكی بیشتر پاسخ داده شوند.

هارتل تصریح كرد كه هنوز از هیچ كشوری موارد مشابه به سازمان جهانی بهداشت گزارش نشده است.

Coronavirus‌ها معمولا از طریق هوا منتقل می‌شوند اما هارتل و همكارانش می‌گویند احتمال دارد كه بیماران مستقیما ویروس را از حیوانات دریافت كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.23401s, 18q