ویتامینه کردن مو تاثیری بر بهبود ریزش مو ندارد

۱۳۹۱/۰۷/۰۴ - ۱۶:۱۶ - کد خبر: 57059
سلامت نیوز : اکثر افراد برای جلوگیری از ریزش مو روش‌های مختلفی را انتخاب می‌کنند. امروزه حتی آرایشگاه‌ها و مطب متخصصان پوست و مو نیز مملو از مراجعانی شده است که از ریزش موی خود شکایت می‌کنند و به دنبال روش مناسبی برای جلوگیری از این موضوع هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سینا ؛ البته برخی از افراد به دلیل بیماری خاصی که دارند دچار ریزش مو می‌شوند و به دنبال راه حل‌های مختلفی می‌روند. این افراد از آنجایی که بیماری را دلیل ریز مو می‌دانند کمتر به متخصص پوست و مو مراجعه می‌کنند. بسیاری از متخصصان بر این باورند که لازمه داشتن موهایی سالم و با طراوت، برخورداری از تغذیه مناسب و کامل است همچنان که این قضیه در مورد تمامی اعضای بدن صادق است.

شاید برای شما هم این سوال به وجود بیاید که آیا ویتامینه کردن و مصرف شامپوی خاص بر بهبود ریزش مو تاثیر دارد؟
دکتر کوروش صمدی، متخصص پوست، مو و لیزر درمانی در گفتگو با خبرنگار سینانیوز در خصوص رواج ویتامینه و تقویت کردن مو به خصوص در آرایشگاه‌ها بیان کرد: «ویتامینه کردن یعنی استفاده از موادی که حاوی ویتامین و سایر ترکیبات پروتئینی است که باعث افزایش کیفیت شاخه مو شده و هیچ تاثیری بر ریزش و یا بهبود ریزش مو ندارد.»
وی در ادامه در خصوص شامپو‌ها نیز گفت: «شامپو‌ها نیز هر چند باعث تقویت شاخه مو می‌شوند ولی در کل از ریزش مو جلوگیری نمی‌کنند. در کل استفاده از شامپو برای درمان ریزش مو جایگاه علمی ندارد و فقط برای کیفیت مو استفاده می‌شود.»
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.31511s, 19q