نکات طلایی درباره مراقبت از موهایتان

۱۳۹۱/۰۷/۰۵ - ۱۳:۵۶ - کد خبر: 57104
سلامت نيوز:آیا موهای شما سعی می کنند چیزی در مورد سلامتیتان به شما بگویند؟ شاید. برخی شرایط موهای شما را نیز مانند دیگر قسمت های بدنتان تحت تاثیر قرار می دهند. بهتر است از موهایتان بیشتر مراقبت کنید.
شوره دال بر وجود خطری برای سلامتی شما نیست. شوره ی سر مسری نیست. پس شما چگونه به آن مبتلا شده اید؟ پزشکان در مورد علت شوره ی سر مطمئن نیستند اما می گویند شوره ی سر ممکن است به خاطر افزایش رشد قارچ باشد. دیگر عوامل می تواند: پوست چرب، استرس، چاقی، آب و هوای سرد یا خشک و داشتن اگزما یا پسوریاسیز باشد. اگر چه داشتن شوره ی سر باعث خجالت افراد می شود و آن ها را به خارش سر وا می دارد اما مضر نیست. ترفندهایی برای درمان شوره ی سر استفاده ی روزانه از شامپوهای ضد شوره می تواند بسیار کمک کند.شامپو را به مدت پنج دقیقه روی سر خود بگذارید بماند سپس بشورید. اگر شامپویی جواب نداد، شامپوی دیگری را امتحان کنید. ممکن است چند شامپو برای شما جواب ندهد با امتحان کردن شامپوهای متعدد بالاخره شامپویی را که شوره ی سر شما را درمان کند پیدا خواهید کرد اگر دیدید واقعا جواب نمی دهند بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.
ریزش موها شاید باور نکنید اما ریزش روزانه صد یا بیش از صد تار مو از نظر پزشکان کاملا عادی است. بنابراین اگر ریزش موها روزانه صد یا بیش از صد بود جای نگرانی نیست و به این معنا نیست که شما در حال کچل شدن هستید. این در چرخه ی رشد موهای شما کاملا طبیعی به حساب آمده و موهای جدیدی جایگزین آن ها خواهند شد. نود درصد ریزش موی مردان ژنتیکی می باشد وراثت نقش زیادی در میزان مو و کچلی موی مردان بازی می کند. این ویژگی بیشتر از جانب خانواده ی مادر مردان به ارث برده می شود تا از جانب خانواده ی پدر آن ها. بنابراین با نگاهی به موهای پدربزرگ مادری یا دیگر اعضای خانواده ی مادری، مردان می توانند آینده ی موهای خود را ببیند.
قرار گرفتن در معرض آفتاب ممکن است به موهای شما آسیب بزند قرار گرفتن زیاد در معرض آفتاب موهای شما را شکننده می کند. بنابراین از قرار گرفتن زیاد در معرض آفتاب شدید خود داری کنید یا از حفاظت کننده های مو استفاده کنید. گذاشتن کلاه نیز بسیار کمک می کند و مانع آسیب زدن آفتاب به موهای شما می شود.
رژیم غذایی نامناسب می تواند به موهای شما آسیب بزند موهای شما در کنار امگا 3، زینک و ویتامین آ به پروتئین و آهن نیاز دارند تا سالم بمانند. غذاهای بسیار کم کالری ممکن است به موهای شما آسیب بزنند. چرا که موهای شما به مواد غذایی کافی برای رشد نیاز دارند. غذاهایی که برای داشتن موهای درخشان و سالم مفیدند برای قلب شما نیز مفید هستند با خوردن ماهی و دیگر مواد غذایی حاوی امگا 3، اسفناج و هویج که دارای ویتامین آ می باشند و مواد حاوی زینک موهای خود را درخشان و سالم نگه دارید. غذاهای کم چرب و سبزیجات بسیار بخورید. غذاهایی که برای موهای شما مفیدند برای قلب شما نیز مفیدند.
خاکستری شدن زودهنگام موها ژنتیکی است اگر تعداد موهای سفید یا خاکستری شما زیاد است و شما هنوز چهل ساله نیستید، به احتمال زیاد علت آن ژنتیکی است و به خانواده ی شما برمی گردد. خاکستری شدن موها نشان دهنده ی مشکلی در سلامتی شما نیست. کمبود آنومیا و ویتامین ب 12 و برخی دیگر ویتامین ها هم می تواند علت این خاکستری شدن زود هنگام باشد.
رنگ کردن موها و شانه ی بیش از حد به موهای شما آسیب می زنند رنگ کردن موها و شانه کردن زیاد آن ها به موهای شما آسیب می زنند. رنگ کردن موها به ریشه ی موهای شما آسیب می زند بنابراین از تکرار زیاد آن خودداری کنید.
عوارض جانبی شگفت انگیز در میان داروهایی که ریزش موها از عوارض جانبی آن هاست دارو های کاهش کلسترول خون، داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد بارداری و داروهایی که زمان یائسگی به زنان تجویز می شود به چشم می خورند. اگر چه در بیشتر موارد بعد از قطع کردن داروها رشد موها برمی گردد اما در گاهی موارد هم این اتفاق نمی افتد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.16585s, 19q