وضعیت حقوقی پزشکان عمومی در طرح پزشک خانواده بهتر می‌شود

۱۳۹۱/۰۷/۰۵ - ۱۴:۵۵ - کد خبر: 57117
وضعیت حقوقی پزشکان عمومی در طرح پزشک خانواده بهتر می‌شود
سلامت نیوز : دکتر علیرضا مصداقی نیا در گفتگو با سینا نیوز در خصوص وضعیت پزشکان مشارکت کننده در طرح پزشک خانواده اظهار داشت: به طور کلی وضعیت پزشکان به ویژه پزشکان عمومی در این طرح بهتر شده و از لحاظ حقوقی این مسئله ملموس خواهد بود.

وی ادامه داد: در رابطه با این تغییر در وضعیت پزشکان، برنامه ریزی‌های کلی انجام شده و بر این اساس و تا به امروز، مشکلی وجود ندارد.

پزشکان با درآمد بالا، ملاک برنامه ریزی‌ها نیستند
مصداقی نیا پایه و اساس برنامه ریزی‌ها را کل جامعه پزشکی دانست و افزود: درصد کمی از پزشکان هستند که از درآمدهای بالایی برخوردارند و این افراد، ملاک برنامه ریزی‌های کلی نیستند و ما به کل جامعه پزشکی و وضعیت غالب آن می‌اندیشیم.

گفتگوهای وزارت بهداشت با انجمن‌های پزشکان عمومی ادامه دارد
معاون وزیر بهداشت ادامه داد: پیرو طرح پزشک خانواده، با سازمان نظام پزشکی، نمایندگان و انجمن‌های پزشکان عمومی جلسات بحث و گفتگویی داشتیم که در حال حاضر نیز این مباحث و جلسات ادامه دارد.

ضرورت وجود برنامه آموزش پزشک عمومی/کلوکروم آموزشی در حال بازنگری است
وی در پایان و در خصوص نظر شخصی‌اش پیرامون وضعیت آموزشی دانشجویان در بیمارستان‌ها خاطر نشان کرد: دانشجویان در مباحث بالینی‌‌ رها نمی‌شوند، با این حال نظارت بر مباحث آموزشی بسیار مهم است، به همین منظور برنامه آموزش پزشک عمومی و کلوکروم آموزشی دانشجویان در حال تجدید و بازنگری مجدد است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.44086s, 18q