افزایش مشکلات قلبی در مناطق زلزله زده ژاپن پس از سونامی سال گذشته

۱۳۹۱/۰۷/۰۷ - ۱۲:۰۵ - کد خبر: 57195
سلامت نیوز: تحقیقات جدید نشان می دهد پس از زمین لرزه و سونامی مارس 2011 در ژاپن تعداد موارد سکته های قلبی در منطقه میاگی با جهش روبرو شده و به مدت 6 هفته مدام در حال افزایش بوده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، تعداد افرادی نیز که دچار ایست قلبی یا سایر مشکلات قلبی شده اند بلافاصله پس از زمین لرزه افزایش یافته اما ظرف 3 هفته به حالت عادی بازگشته است.

محققان دانشگاه توهوکو به رویترز گفتند که ممکن است علت این جهش در کوتاه مدت نرسیدن دارو و سرمای هوا و نمک زیاد غذاهای کنسرو شده و استرس های جسمی و روانی دو دوره ای طولانی تر باشد.

زمین لرزه 9 ریشتری سال 2011 ژاپن منجر به مرگ بیش از 15 هزار تن شد که شهر میاگی نزدیک ترین شهر به مرکز زلزله بوده و 9500 نفر از مردم آن جان باختند.

محققان همچنین بیان کرده اند که تحقیقات قبلی نیز نشان دهنده ارتباط زمین لرزه با افزایش کوتاه مدت مشکلات قلبی عروقی بوده است.

تعداد افراد مبتلا به سکته قلبی بلافاصله در روز زمین لرزه افزایش یافته است. برای مثال در10 مارس تنها 5 مورد در این رابطه به بیمارستان اورده شده بودند اما در 11 مارس 2011 و روز وقوع زمین لرزه 17 نفر دچار این مشکلات شده بودند.

برخی کارشناسان علت این اتفاق را حساس بودن قلب در برابر استرس شدید ناگهانی می دانند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.42378s, 18q