اسفناج پخته شده را حتما همان روز طبخ مصرف کنيد!

۱۳۸۶/۰۵/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5731
اسفناج پخته شده را حتما همان روز طبخ مصرف کنيد!

دکتر« ضياء الدين مظهري » متخصص تغذيه و رژيم درماني و رييس انجمن تغذيه ايران در گفت و گو با ایسنا، با بيان اين مطلب گفت: اسفناج ماده غذايي مفيد است که داراي اسيد فوليک بالايي بوده و اسيد فوليک موجود در آن علاوه بر شرکت در خون سازي از بزرگي گلبول‌هاي قرمز نيز جلوگيري به عمل مي آورد.

دکتر مظهري با اشاره به اين که در مصرف اسفناج بايد برخي نکات مراعات شود؛ اضافه کرد: متاسفانه کم خوني فقر آهن در کشور ما بين مردان و زنان شايع است که البته در زنان به علت بلوغ زودتر و سيکل ماهانه، مقداري آهن از بدن دفع مي شود.

وي، انتقال آهن بدن مادر به جنين در دوران بارداري را يکي ديگر از عوامل فقر آهن در زنان عنوان کرده و افزود: متاسفانه ميزان فقر آهن زنان در برخي از استان‌هاي کشور به 60 درصد مي رسد.

اين متخصص تغذيه و رژيم درماني براي پيشگيري از فقر آهن توصيه کرد: عدم استفاده از جوش شيرين در نان، عدم مصرف چاي بلافاصله قبل و بعد از غذا و افراط نکردن در مصرف فيبرهايي که براي کاهش اشتها استفاده مي‌شوند، همچنين استفاده از ميوه‌ها و سبزيجات تازه و عدم استفاده از لبنيات همراه با غذاهاي حاوي آهن، از راه‌هاي جلوگيري از کمبود آهن در بدن به شمار مي آيند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.78002s, 18q