استرس موجب تشدید بیماری‌های آکنه،طاسی و ریزش موی سکه‌ای می‌شود

۱۳۹۱/۰۷/۰۹ - ۱۳:۰۵ - کد خبر: 57327

سلامت نیوز : یک متخصص پوست و مو با تاکید بر نقش بیماری‌های عصبی و استرس در افزایش ریزش مو، افزود: بیماری‌های عفونی مثل سل، تب‌های طولانی، عمل‌های جراحی و بیهوشی از جمله مواردی هستند که زمینه ریزش مو را فراهم می‌کنند.

دکتر اعتماد زاده در گفت وگو با ایسنا ، با بیان اینکه برای جلوگیری از ریزش مو باید از تمام غذاها به اندازه کافی استفاده کرد، تاکید کرد: مصرف پروتئین برای ساخت سول‌های ساخت مو توصیه می‌شود به طوری که ترکیب مواد سلولی به علت فقر آهن برای افراد کم خون، موجب ریزش مو می‌شود و از سوی دیگر کمبود اسید فولیک نیز در افزایش ریزش مو موثر است.

وی ادامه داد: ریزش مو به دو دلیل اتفاق می‌افتد، ممکن است فردی از میوه و سبزیجات و گوشت به میزان کافی استفاده نکند و یا اینکه در زمان مصرف به دلیل اختلال در جذب مواد غذایی، مواد لازم را جذب نکند.

دکتر اعتماد زاده در خصوص اینکه استرس منشاء و تشدید کننده بیماری‌های پوستی است، اظهار داشت: استرس می‌تواند بیماری‌هایی شامل آکنه، طاسی و ریزش موی سکه‌ای را که به صورت نهفته هستند به مرور زمان تشدید کند.

این متخصص پوست و مو با بیان اینکه ریزش مو در مردان به صورت ژنتیک و در برخی مواقع رشد آن غیرقابل بازگشت است، تصریح کرد: ریزش مو در مردان معمولا به صورت طاسی اتفاق می‌افتد به این معنا که از ناحیه پیشانی تا وسط سر دچار ریزش می‌شود که داروهای تقویتی می‌تواند موجب رشد مجدد موها شود.

وی تاکید کرد: قرار گرفتن در زیر آفتاب و رفتن به استخر مانعی ندارد ولی باید اعتدال را رعایت کرد در صورتی که موی فرد خشک و شکننده باشد باید از مرطوب کننده، ژل و روغن‌های موجود در بازار استفاده کرد.

دکتر اعتماد زاده پیرامون اینکه هیجان عاطفی ناگهانی می‌تواند تحریك‌ كننده طاسی منطقه‌ای یا ریزش موی موقتی شود، گفت: برخی از داروها نظیر رقیق‌ كننده‌های خون (داروهای ضد‌انعقاد)، قرص‌های جلوگیری از بارداری، ضدافسردگی و داروهای ضد تیروئید یا داروهایی كه برای شیمی‌ درمانی به كار می‌روند، موجب ریزش مو می‌شوند.

این متخصص پوست و مو در پایان با تاکید بر اینکه گاهی اوقات افراد پس از درمان حصبه دچار ریزش مو می‌شوند که در این صورت باید به پزشک متخصص مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: ریزش مو در برخی مواقع ممکن است علامت بیماری مهمی مانند سرطان باشد در این صورت عدم مراجعه به پزشک باعث می‌شود ریزش مو که قابل درمان است، ادامه پیدا کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.94502s, 18q