حضور برخی پزشکان فاقد صلاحیت درصدا و سیما

۱۳۹۱/۰۷/۰۹ - ۱۵:۳۴ - کد خبر: 57356
حضور برخی پزشکان فاقد صلاحیت درصدا و سیما
سلامت نیوز : رییس انجمن جراحان ارتوپدی ایران نسبت به حضور برخی پزشکان خاص و  فاقد صلاحیت دربرنامه‌های تلویزیونی صداوسیما هشدار داد.

دکترغلامعلی عکاشه در گفت‌و‌گو با ایلنا در مورد مهم‌ترین معضلات این بخش از جامعه پزشکی گفت: باکمبود ابزار و تجهیزات در این بخش رو به‌رو هستیم این در حالی است که اکثریت بیماران این حوزه محتاج و مستمند هستند و بخش وسیعی از آن‌ها توانایی درمان در بخش خصوصی را ندارد.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه مصرف ابزار و تجهیزات ارتوپدی در یک خلاء به سر می‌بریم، افزود: علاوه بر این بالارفتن نرخ ارز، عدم ثبات اقتصادی در جامعه و سوء استفاده تعداد اندکی از عوامل واسطه در بازار باعث افزایش قیمت ابزار و تجهیزات ارتوپدی شده است.

رییس انجمن جراحان ارتوپدی ایران سلامت جامعه در بخش ارتوپدی را در گرو تنظیم بازار واردات و در اختیار داشتن امکانات درمانی و وسایل ارتوپدی دانست و افزود: اگر این کار صورت نگیرد هم برای مردم و هم جامعه ارتوپدی سردرگمی به وجود می‌آید که البته امیدواریم وزارت بهداشت با برقرار کردن رابطه مستقیم با انجمن علمی جراحان ارتوپدی این معضل بزرگ کشور را برطرف کند.

عکاشه با بیان اینکه بیشتر تجهیزات درمانی شکستگی و غیر شکستگی از خارج وارد می‌شود، افزود: انجمن‌های علمی باید استاندارد علمی تجهیزات وارد شده را تایید و بعد وزارت بهداشت اجازه واردات آن را بدهد زیرا در غیر این صورت ممکن است مشکلاتی در زمینه غیر استاندارد بودن کالا و تجهیزات پزشکی به وجود آید زیرا در بازارهای آشفته امکان اقدامات خلاف وجود دارد.

وی در ادامه با اشاره به تبلیغات غلط دارویی که در سطح جامعه عمومی جهانی و همچنین ایران به وسیله ماهواره و مجلات غیر علمی مطرح می‌شود، گفت: با توجه بر اینکه صداوسیما می‌تواند تبلیغات منفی را خنثی کند باید برای آگاه سازی مردم دراین زمینه از انجمن‌های علمی استفاده کند.

عکاشه ضمن انتقاد از حضور برخی افراد خاص و فاقد صلاحیت در برنامه‌های تلویزیونی صداوسیما، تصریح کرد: ممکن است آن فرد از شخصیت علمی برخوردارباشد اما ممکن است نسبت به موضوع اشراف نداشته باشد.

به گفته وی اگر از انجمن‌های علمی پزشكی و سازمان نظام پزشکی در این زمینه کمک گرفته شود آن‌ها به طور حتم افرادی را که قابلیت حضور در صداوسیما برای صحبت در مورد مسایل پزشکی ودارویی را داشته باشند معرفی خواهندکرد.

رییس انجمن جراحان ارتوپدی ایران خاطرنشان کرد: بار‌ها به شورای سلامت دراین زمینه نامه نوشتم که وقتی قراراست با پزشکی درصداوسیما مصاحبه شود ابتدا بایداز انجمن پزشكی مربوطه سوال شود که آیا آن فرد صلاحیت مصاحبه دارد یا ندارد؟عکاشه افزود: به طورمثال وقتی با واردکننده دارویی مصاحبه می‌کنند آن فرد که نمی‌گوید این دارو ازکیفیت لازم برخوردارنیست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14583s, 18q