توصیه هایی به والدین:

خاک بازی کودکان مضر یا مفید؟

۱۳۹۱/۰۷/۱۰ - ۱۱:۵۴ - کد خبر: 57386
خاک بازی کودکان مضر یا مفید؟
سلامت نیوز:طبیعت بچه ها اینگونه است که چیزهای زیادی را در محیط لمس کنند چیزهایی را که ممکن است والدینشان آن ها را تنفرآور بدانند.
اما بیماری های مسری از این جهت نیز خیلی نگران کننده هستند و وقتی کودکان مسائل بهداشتی را رعایت نمی کنند،والدین حق دارند که نگران فرزندانمان می شویم.
اما آیا بازی در طبیعت مثلا خاک بازی برای کودکان مضر است؟
نظریه ای می گوید که وقتی بچه ها بیشتر در معرض باکتری و ویروس باشند احتمال اینکه بیشتر به آلرژی و آسم و دیگر بیماری ها در دوران بزرگسالی خود دچار شوند زیاد است.
به گزارش سلامت نیوز در واقع بچه هایی که خواهر یا برادر بزرگتر دارند که مراقب آن ها هستند، به نظر می رسد که کمتر دچار آلرژی های میشوند.
اما برخی دیگر هم معتقدند که وقتی بچه ها در معرض خاک و کثیفی قرار می گیرند سیستم ایمنی آن ها با قرار گرفتن در معرض میکروب ها تقویت می شود به طوری که بدن کودک می تواند یاد بگیرد که خود را سازگار کرده و کنترل کند.
به این ترتیب می توان گفت که خاک بازی بچه ها به جهاتی مفید است و به جهاتی مضر.
با این توصیفات چه کنیم؟ایا واقعا به کودکمان اجازه بازی با خاک را ندهیم؟
در واقع این بسته به نظر خودتان دارد.میتوانید به او یاد بدهید زمانیکه با خاک بازی میکند هرگز دست خود را به سمت صورت و یا دهان خود نبرد و همچنین پس از اتمام بازی به سرعت دست خود را با اب و صابون بشوید و مکانی که در ان بازی میکند باید عاری از هرگونه اشیای برنده باشد.
یاداور میشویم که بازی یکی از ارکان مهم زندگی کودک است و کودکی که به هر طریقی از بازی کردن محروم شود هرگز نمیتواند در زندگی آینده خود موفق و با اعتماد به نفس باشد.
با این تفاسیر یه والدین اکیدا توصیه میکنیم که زمانی را برای گردش کودکان در طبیعت و بازی با انها اختصاص دهند.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.76404s, 18q