خطر تصلب شرائين بدنبال زندگي در نزديكي خيابان‌هاي پرترافيك

۱۳۸۶/۰۵/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5740
خطر تصلب شرائين بدنبال زندگي در نزديكي خيابان‌هاي پرترافيك
به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري آلمان؛ به گفته متخصصان انستيتو اطلاعات پزشكي، بيومتري و اپيدميولوژي دانشگاه دوييسبورگ آلمان علت بروز تصلب شرائين در ساكنان اين مناطق، ذرات معلقي است كه در نتيجه عبور و مرور اتومبيل‌ها ايجاد مي‌شود.
بنابراين گزارش؛ ميزان بالاي اين ذرات معلق در هواي استنشاقي عامل افزايش بروز سكته قلبي و سكته مغزي است.
نتايج تحقيقات صورت گرفته نشان مي‌دهد؛ افرادي كه در نزديكي خيابان‌هاي پر رفت و آمد زندگي مي‌كنند، تصلب شرائين عروق قلب و عروقي كه خونرساني به قلب را انجام مي‌دهند، شديدتر از ديگران بروز مي‌كند.
بر اساس اين گزارش؛ شدت تصلب شرائين در افرادي كه محل سكونت آنها تا 50 متري خيابان‌هاي شلوغ است 63 درصد، بين 51 تا 100 متر 34 درصد و در افرادي كه محل سكونتشان بين 101 تا 200 متر از خيابان‌هاي پرترافيك فاصله دارد، هشت درصد است كه علت آن متفاوت بودن ميزان غلظت ذرات معلق در فاصله‌هاي مختلف است.
اين گزارش مي‌افزايد، ذرات معلق ذرات ريزي هستند كه بيشتر از طريق سوختن سوخت‌هاي فسيلي در صنعت و اقتصاد و سوختن چوب ايجاد مي‌شوند.
محققان تاكيد كردند: گرفتگي عروق بوجود آمده در اثر اين ذرات معلق علت اصلي بروز سكته و ايست ناگهاني قلب است كه در تحقيقات پيشين، شيوع آن بين ساكنان اطراف خيابان‌هاي شلوغ بيشتر تشخيص داده شده بود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.09565s, 19q