یک درصد نوزادان پسر نقص مادرزادی تناسلی دارند

۱۳۹۱/۰۷/۱۰ - ۱۵:۱۱ - کد خبر: 57435

سلامت نیوز : سید جلیل حسینی در حاشیه نشست خبری صبح امروز انجمن اورولوژی ایران اظهار داشت: شایع‌ترین بیماری‌های اورولوژی دستگاه ادراری در ایران شامل عفونت‌های ادراری و سنگ‌های ادراری است که به ناباروری و عقیمی مردان منجر می‌شود.

سرطان پروستات و مثانه دومین و چهارمین علت مرگ در کشور

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی با اشاره به اینکه سرطان پروستات و سرطان مثانه دومین و چهارمین علت مرگ در کشور است، افزود: در این زمینه برنامه‌‌ریزی‌های علمی مناسبی صورت پذیرفته است به طوری که از 6 سال قبل با برگزاری روز ملی سلامت مردان و در ادامه آن روز سلامت زنان برای پیشگیری از این بیماری‌ها اطلاع رسانی‌های لازم صورت می‌پذیرد.

سرطان مثانه و پروستات دارای علائم زیادی نیستند

حسینی افزود: بیماری سرطان مثانه و پروستات دارای علائم زیادی نیست و شایع‌ترین علامت آن اختلالات ادراری در بالای سن 40 سال و وجود خون و تغییر رنگ ادرار است.

وی تصریح کرد: افراد باید دقت کنند تا اگر شب هنگام برخلاف شب‌های گذشته تکرر ادرار دارند حتما آزمایش مربوطه را برای پیشگیری از بیماری پروستات و مثانه انجام دهند. 

حسینی با اشاره به ویزیت رایگان در هفته سلامت مردان توصیه کرد: حتماً پسر بچه‌های زیر یک سال توسط خانواده‌های آنان و در نهایت پزشکان از نظر اندام تناسلی مورد معاینه قرار گیرند زیرا یکی از مشکلاتی که یک درصد پسربچه‌ها را درگیر می‌کند؛‌بیضه نزول نکرده است و بیضه درون شکم می ماند که اگر در اسرع وقت بیضه از شکم خارج نشود به عقیمی دائمی فرد منجر می‌شود.

حسینی خاطرنشان کرد: یکی از فعالیت‌های ما در رشته اورولوژی در مورد افراد تصادفی، شکستگی‌های لگن و قطع مجاری ادار است که برای آن اورولوژیست در مقطع فلوشیپ در حوزه ترمیمی و اطفال تربیت می‌کنیم و ایران به عنوان تنها کشور در خاورمیانه در کنار کشورهایی مانند آمریکا و اروپا اقدام به تربیت این متخصصان می‌کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.34056s, 18q