مراجع قضایی از جراحان ارتوپد حمایت کنند

۱۳۹۱/۰۷/۱۰ - ۱۶:۴۱ - کد خبر: 57446
مراجع قضایی از جراحان ارتوپد حمایت کنند
سلامت نیوز : عضو شواری عالی نظام پزشکی گفت: اگر حمایت‌های حقوقی از جراحان ارتوپدی صورت نگیرد آن‌ها دیگر دست به ریسک و انجام عمل‌های سنگین نمی‌زنند.

سیدتقی نوربخش در گفت‌وگو با ایلنا یکی از مشکلات حوزه ارتوپدی را مسائل قضایی و کیفری دانست و گفت: این امکان وجود دارد که در درمان بیمار عوارضی پیش آید و او به حالت اولیه بر نگردد که این موضوع منجر به شکایاتی از جراحان ارتوپد می‌شود.

عضو شواری عالی نظام پزشکی ادامه داد: با این دیه‌های سنگین، فشار زیادی بر همکاران ما وارد آمده است ازهمین رو حمایت‌های حقوقی از آنان یک نیاز محسوب می‌شود.

نوربخش با تاکید بر اینکه حل این مشکل نیاز به کارهای تبلیغی و فرهنگی دارد، افزود: در این رابطه باید به بیماران عوارض این رشته شناسانده شود، پزشک قبل از عمل توضیحات لازم را به بیمار بدهد و همچنین حمایت‌های حقوقی نیز از طرف مراجع قضایی صورت بگیرد تا پزشکان جرات کنند دست به جراحی‌های سنگین و پر خطر بزنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه حداقل نیاز تجهیزات پزشکی کشور یک میلیارد دلار است، گفت: در سال ۹۱ حداکثر اعتباری که در این زمینه تخصیص داده شد ۵۰۰ میلیون دلار بود که حدود ۵۰ میلیون دلار آن مربوط به تجهیزات ارتوپدی است.

عضو شواری عالی نظام پزشکی تصریح کرد: رشته ارتوپدی بیشترین ارتباط را با وسایل و تجهیزات پزشکی دارد از همین رو انتظار این بود که در تولید داخلی اقداماتی انجام دهیم.نوربخش با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد از تجهیزات ارتوپدی کشور از ترکیه وارد می‌شود، گفت: در حوزه وسایل و تجهیزات پزشکی ارتوپدی با محدودیت رو به رو هستیم و این یک هشدار جدی برای سلامت بیماران است.

وی با بیان اینکه روش درمانی بیماران ارتوپدی به وجود ابزار و تجهیزات پزشکی بستگی دارد، افزود: اگر به این موضوع توجه نشود ممکن است در کوتاه مدت آثار تخریبی زیادی برای بیماران به همراه داشته باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.03107s, 18q