سالمندان با چاقی و پوکی استخوان مواجه هستند

۱۳۹۱/۰۷/۱۱ - ۰۹:۵۸ - کد خبر: 57462

سلامت نیوز : محمد‌جعفر صادقی امروز در گفت‌وگو با فارس در نیشابور اظهار کرد: سالمند می‌تواند با اجتناب از مصرف نوشابه، مصرف شیر و لبنیات کم‌چرب، استفاده متعادل از غذاهای نشاسته‌ای مثل ماکارونی از بروز چاقی جلوگیری کند.

وی با بیان ازدیاد پوکی استخوان در سالمندی عنوان کرد: ورزش منظم، مصرف مواد غذایی حاوی کلسیم، خودداری از مصرف خودسرانه شربت کاهنده اسید معده، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، مصرف غذاهای آب‌پز به‌جای سرخ‌کردنی می‌تواند پوکی استخوان را کاهش دهد.

وی با اشاره به روش‌های تقویت حافظه بیان کرد: گوش‌دادن به اخبار رادیو و تلویزیون و باز‌گو‌کردن آن در جمع دوستان، مطالعه کتاب و یا روزنامه، تعریف‌کردن خاطرات گذشته، مشاعره، حل‌کردن جدول حافظه را تقویت می‌کند.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی نیشابور بیان کرد: با گذاشتن اشیایی که همیشه از آن استفاده می‌کنند مثل عینک یا کلید در جای مشخص می‌‌توانند با فراموشکاری مقابله کنند.صادقی با اشاره به همراه داشتن یک دفترچه یادداشت خاطر‌نشان کرد: یادداشت کردن مطالبی که ممکن است فراموش شود، یادداشت پیام‌های تلفنی و در معرض دید قراردادن داروهای مصرفی را می‌توان از دیگر روش‌های مقابله با فراموشی دانست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13019s, 19q