فعالیت اضافی برای کودکان وقت تلف کردن است

۱۳۹۱/۰۷/۱۱ - ۱۵:۲۳ - کد خبر: 57537

سلامت نیوز : اکثر پدر و مادرها بر این باور هستند که کودکانشان با انجام فعالیت‌های اضافی، فعال تر باقی بمانند اما بر اساس گزارش اخیر منتشر شده در ژورنال پزشکی، انگلیس ادعا کرده است که این باور تنها یک تصور غلط و یک باور اشتباه است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ محققان با انجام تحقیقات در دانشگاه پلیموت و دانشگاه اکستر در انگلیس دریافتند که روش هایی مانند ثبت ‌نام کودکان در کلاس های تمرین اضافی، وقت تلف کردن است. و این زمان برای آنها در سطح فعالیتهای جسمانی شان هم اثر کم و هم بی اثر را دارد.

اگر چه، پدر و مادرها بر این دیدگاه هستند که چنین مداخلاتی به کودکان برای حفظ وزن مناسب و سالم ماندن، دور شدن از مشکلاتی مانند چاقی کمک می‌کند اما گفته می‌شود که کودکان در عوض خسته تر می‌شوند.بدون شک، کودکانی که از نظر جسمی فعال‌تر هستند، کمتر احتمال دارد به اضافه وزن دچار شوند اما کارشناسان افزودند که سطح (شاخص توده بدن) BMI اصلاً با فعالیتهای اضافی بهبود نمی‌یابد.

تیم محققان به وسیله دستگاهای شتاب سنج فعالیتهای تمام روز این کودکان را از نظر فعالیتهای جسمانی بررسی کردند.فعالیت موثر اضافی به معنای عصر اضافی 5 دقیقه پیاده روی در روز برای آنهایی که جوان بودند در نهایت به صفر دقیقه تبدیل شد.محققان گفتند: سازماندهی فعالیت جسمانی با این وجود هنوز هم، مزایای مانند بهبود مهارت های هماهنگی،‌ ‌اعتماد به نفس بیشتر را پیشنهاد می‌دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.82059s, 19q