نوزادان مبتلا به ايدز مي‌توانند نجات پيدا كنند

۱۳۸۶/۰۵/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5755
نوزادان مبتلا به ايدز مي‌توانند نجات پيدا كنند
به گزارش سلامت نیوز به نقل از آسوشيتدپرس، بر اساس مطالعات اخير با حمايت انستيتو ملي آلرژي و بيماريهاي عفوني آمريكا داروهاي داده شده به نوزادان آلوده در آفريقاي جنوبي كه هنوز علائم بيماري در آنها برزو نكرده بود به آنها كمك كرد تا زندگي طولاني‌تري را نسبت به كودكاني داشته باشند كه بعد از بروز علائم مورد درمان قرار گرفتند.
سازمان بهداشت جهاني تا پيش از اين تجويز دارو را فقط براي بيماراني كه علائم در آنها بروز كرده و يا سيستم ايمني آنها ضعيف شده بود مجاز مي‌دانست. اما نتايج مطالعات در آفريقاي جنوبي آنقدر جالب توجه بوده كه قرار است نتايج آن در اختيار سازمان بهداشت جهاني هم قرار بگيرد تا مقامات اين سازمان راهكارهاي خود را مورد باز بيني قرار دهند.
اين تحقيق بر روي 337 نوزادي انجام گرفت كه بين 6 تا 12 هفته سن داشتند و در جولاي 2005 در كيپ تاون آغاز شد. آن دسته از كودكاني كه به رغم نداشتن علائم مورد درمان دارويي قرار گرفتند تنها 4درصد در طي يك مدت 48 هفته‌اي بعد از درمان فوت كردند كه اين ميزان در ميان نوزاداني كه درمان در آنها تا بروز علائم به تأخير افتاد 16 درصد بوده است.
ماه گذشته يك مؤسسه مستقل در لندن نتايج اين تحقيق را آنقدر راضي كننده خواند كه اعلام كرد اين روش بايد جايگزين شده و نتايج اوليه آن بايد در اختيار جامعه علمي قرار گيرد.
هر ساله حدود نيم ميليون نوزاد در سرتاسر جهان با اين آلودگي ويروسي متولد مي‌شوند كه سيستم ايمني آنها در يك سال اول به خوبي توسعه نيافته و آنها را در برابر اين بيماري آسيب پذيرتر مي‌كند.
در اين تحقيق هيچگونه عوارض جانبي منفي گزارش نشده اما هنوز هم اين كودكان تا 3 سال ديگر مورد آزمايش هستند تا ببينند آيا عوارض منفي خواهند داشت يا نه.
دكتر آوي ويولاري از دست اندر كاران اين تحقيق گفت:"اين خبري بسيار خوب براي نوزادان و والدين آنهاست. ما اصلاً انتظار چنين تأثيراتي را در كوتاه مدت نداشتيم." او قرار است نتايج تحقيق را روز چهارشنبه در كنفرانس بين المللي جامعه ايدز در استراليا ارائه دهد
 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.56841s, 18q