تجویز رژیمهای غذایی غلط در برخی مطبها

۱۳۹۱/۰۷/۱۲ - ۰۹:۰۶ - کد خبر: 57609
سلامت نیوز : مدیر اولین جشنواره "تناسب اندام و بدنسازی، تهدید تا سلامت" معتقد است که در برخی از مطبهای پزشکان رژیمهای غذایی تجویز می شود که غلط است و کارشناسان تغذیه آنها را قبول ندارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دکتر ربابه شیخ الاسلام عصر سه شنبه در نشست خبری به آثار و پیامدهای ناگوار مصرف نادرست مکملهای دارویی و غذایی در باشگاههای بدنسازی، ورزشی و... اشاره کرد و افزود: متاسفانه وقتی تقاضا برای کالایی ایجاد می شود، شاهد واردات غیرقانونی و قاچاق این کالاها و محصولات به کشور هستیم.

این کارشناس تغذیه گفت: عده زیادی از جوانان جامعه که به توانمندی، سلامت جسمی و شادابی خود توجه دارند و عمدتا جزو نیروهای مثبت و سالم کشور هستند که به عنوان سرمایه های اصلی این جامعه شناخته می شوند، در باشگاههای حضور می یابند و تحت نظر مربیان خود به ورزش مورد علاقه شان می پردازند.وی در همین زمینه ادامه داد: اما آیا والدین همین بچه ها خبر دارند که در باشگاه ورزشی که فرزندشان می رود، چه نوع مواد و مکملهایی برای مصرف توصیه می شود که می تواند سلامت آنها را به خطر بیاندازد.

شیخ الاسلام با اشاره به تجویز رژیمهای غذایی غلط و نامناسب که در برخی باشگاههای بدنسازی و مطبهای پزشکان صورت می گیرد، گفت: آسیبهای جسمی و روحی این قبیل رژیمها باعث بروز مشکلات کلیوی، کبدی، قلبی و... می شود و حتی می تواند منجر به مرگ نیز شود.این کارشناس تغذیه با تاکید بر بسیج ملی اطلاع رسانی در موضوعی که امروزه تقاضا برای آن در جامعه رو به افزایش است، افزود: یک عده از پزشکان در مطب شان رژیمهای غذایی تجویز می کنند که کارشناسان تغذیه آنها را قبول ندارند.

وی همچنین از سوء مصرف ماده مخدر شیشه در بین خانمها برای لاغری خبر داد و گفت: شیشه چون اشتها را از بین می برد، در آرایشگاههای زنانه نسبت به مصرف این ماده خطرناک توصیه می شود.شیخ الاسلام در ادامه به گرایش روز افزون نوجوانان و جوانان برای داشتن اندامی تراشیده و عضلانی اشاره کرد و افزود: متاسفانه شاهد تبلیغات هیکلهای تراشیده در فیلمهای خارجی هستیم که اثر سوء بر فکر و ذهن بچه ها دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.53653s, 18q