تندترین راه لاغر شدن

۱۳۹۱/۰۷/۱۲ - ۰۹:۱۶ - کد خبر: 57616
سلامت نیوز :  براساس یك تحقیق جدید مصرف فلفل تند می تواند در كاهش وزن بسیار مفید باشد. همچنین تحقیقات اخیر نشان می دهد، مصرف فلفل قرمز یا فلفل تند با كاهش ناراحتی های مفصلی و آرتروز رابطه مستقیمی دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از کیهان ؛ براساس تحقیقاتی كه توسط دانشمندان دانشگاه «اوكلاهاما» در آمریكا صورت گرفت، این موضوع مشخص شد كه مصرف روزانه یك حب قرص و یا دو گیاه فلفل قرمز تند می تواند به راحتی و به سرعت باعث كاهش وزن فرد شود؛ به طوری كه مصرف این گیاه و یا یك حب قرص از آن به میزان 80 دقیقه پیاده روی از وزن كم می كند.در این تحقیق همچنین به این موضوع اشاره شده است كه مصرف این قرص و یا خوردن یك یا دو گیاه فلفل قرمز در روز برای افرادی كه وقتی برای ورزش و یا پیاده روی ندارند، بسیار مفید است.

تحقیقات دیگری هم كه سالیان متمادی است بر روی فلفل قرمز تند و مشتقات آن صورت می گیرد، نشان از این موضوع دارد كه مصرف این ماده یكی از راه های طبیعی در كاهش وزن و لاغر شدن است. همچنین فلفل قرمز در لاغر شدن، كنترل وزن و سریع تر شدن فعالیت های بدنی بسیار مفید است.امروزه باور غلطی كه فلفل قرمز و فلفل تند باعث ایجاد زخم معده یا تحریك آن می شوند، كاملا رد شده و فواید این ماده غذایی از مضرات آن پیشی گرفته است.تحقیقات جدید بر ساختار این ماده غذایی و چگونگی عملكرد آن در سیستم بدن نشان داده، استفاده از فلفل تند می تواند كمك بزرگی به كاهش وزن بكند.

جالب است بدانید نوعی عصاره كه از فلفل تند گرفته می شود در درمان بسیاری از امراض پوستی مانند رفع التهاب و برافروختگی پوست، رفع لك و انواع كك و مك موثر است. فلفل تند دارای خواص ضدسرطانی است. انواع اكسیدان موجود در این ماده غذایی در مبارزه با رادیكال های آزاد در بدن نقش چشمگیری دارند. همچنین فلفل چیلی یا فلفل تند در جلوگیری از رشد سلول ها موثر است.

قطعا همه افرادی كه رژیم غذایی خاصی را دنبال می كنند با شنیدن اینكه قرص های لاغری جدید حاوی تركیب DCT وارد بازار شده، خیلی خوشحال می شوند. تركیبات این قرص ها مواد موجود در فلفل قرمز تند است كه باعث افزایش سوخت و ساز بدن و در نتیجه كاهش وزن می شود. با نوش جان كردن فلفل تند، احساس گرما و آتش گرفتن می كنید. علت این است كه كاپساسین موجود در فلفل باعث ترشح آدرنالین می شود؛ این هورمون در بالا رفتن دمای بدن نقش موثری دارد. بالا رفتن دمای بدن متابولیسم را افزایش می دهد كه در بسیاری افراد، باعث عرق كردن هم می شود. پس از اینكه این حالت به وجود آمد، بدن كالری بیشتری می سوزاند و فرد لاغر می شود.قطعا فلفل بدون هیچ دلیلی تند نیست؛ تندی آن هم علتی دارد! این ماده غذایی، حاوی كالری بسیار كمی است، به همین خاطر مهمان تمام بشقاب های رژیمی است. فلفل تند برای درمان افراد مبتلا به آرتروز نیز موثر است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.89835s, 18q